Új hozzászólás Aktív témák

  • fordfairlane

    veterán

    válasz shev7 #84 üzenetére

    "Egy jo vezeto akkor vegzi jol a munkajat, ha ugy kepes iranyitani orszagot / vallalatot csoportot, hogy rendben mennek a dolgok, es kozben az embereknek fel sem tunik a jelenlete."

    Ez egy idealizált világkép, és még ez sem jelenti azt, hogy a karizma negatív tulajdonság lenne. Tudod, hol vannak szürke szakértő technokraták legfelsőbb hatalmi pozíciókban? Ahol nincs választás. Például Kínában.

    "Szerintem egy jo vezetonek nem kell karizmatikusnak lennie."

    Ez egy saját tapasztalat, ami szerintem hamis képet is sugall. Egyrészt úgy állítod be, mintha nem volna semmi komoly probléma, aminek kezeléséhez adott esetben karizmatikus vezető kellhet, másrészt meg mert neked volt egy karizmatikus, de rossz eredményeket nyújtó vezetőd, ebből azt a következtetést vontad le, hogy maga a karizma rossz. Hát akkor nekem meg volt jó karizmatikus főnököm, tehát a karizma jó, oszt jóéccakát.

    "Ahogy Churchillre sem volt szukseg a haboru utan."

    Most akkor Churchill attól lesz negatív szereplő, hogy válsághelyzetben jutott hatalomra vagy mégis hogy kéne ezt értelmezni? Egyébként ha jól rémlik, egyszer újraválasztották a háború után, de ez mondjuk részletkérdés.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

Új hozzászólás Aktív témák