Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    válasz nozs23 #5 üzenetére

    Pedig szolgáltatói kínálatban is jelen vannak, és nekem 3 is volt belőlük az elmúlt két évben. 3rd party kamera appokkal valami veszedelmesen jól lehet velük videózni. Én is használtam filmforgatásnál, mert sajnos egyik kamerám sem tudott 4K 120fps-t, ellentétben a telefonnal.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    Jók ezek a Pro appok, főleg gyárilag, ingyen. Kb. 2 éve, mikor kipróbáltam, úgy voltam vele, hogy életemben először sikerült szemre majdnem olyan kellemes, naturális, organikus videókat lőnöm, mint egy profi kamerával. Összehasonlítási alapnak ott volt a Sony RX100 V-ösöm. Aztán jött a feketeleves: az esti videók döbbenetesen élvezhetetlenek voltak, elképesztő mennyiségű zaj a mesterséges, kellemetlen fajtából, amit szűrni is lehetetlen. Aprócska szenzor, érthető - gondoltam.

    Aztán egy Youtube videó hatására feltettem a mcpro24fps nevű appot, és jött a döbbenet: teljesen filmszerű videókat készítettem a melóhelyen. Aztán elkezdtem játszadozni a flat módokkal, és mlog60-nal sikerült élvezhető, szinte zajmentes videókat készítenem a vaksötétben, egyetlen zseblámpa fényénél az 1/2.3-as méretű szenzorral. Abszurd.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    válasz Schuler888 #60 üzenetére

    Elnézést, ha esetleg méltatlanul fogalmaznék egy felebarátomnak, de mint te is tudod, a vélemény olyan, mint a segglyuk, és szerintem nem kell folytatnom. Annyival egészítém ki, hogy a szarul artikulált, támadható vélemény olyan, mint a fing: társaságban jobb bent tartani.

    "Sony telefon... mar ha kimondod furcsan néznek rad..." - Kik? Hol? Mikor? Volt Xperia 5 és 5 II-m is (évente átlag 10-20 telefont próbálok ki, az 5 II rekorder, megvolt majdnem egy évig). Sosem néztek rám furcsán senkik, sehol.

    "amugymeg.. randa, odivatu, draga" - A randa véleményes, sok helyen olvasni, hogy az Android iPhone-ja a Sony termékvonala. Én annyit éreztem, hogy a formája miatt kivált belőlem egy birtoklási vágyat, amire Androidos telefonok általában nem képesek. Utoljára a Mate 20 Pro tudott ilyet, no és a Note 10, de abból is csak a Lite, mert sokkal jobb volt használni, mint a sima 10-est a sík kijelző és a veszedelmesen jó üzemidő miatt. Drága, ebben egyetértünk, kivéve, ha vársz egy-két évet, és töredék áron veszed meg, mint ahogy én tettem.

    "kamera nulla, UI nulla, support nulla" - A kameráról ennél kibeb@szottul nagyobb hülyeséget nem is írhattál volna. Lentebb egy másik kommentben részleteztem. Lerí rólad, hogy laikus vagy, ezért nem megyek bele olyan dolgokba, hogy miért fontos, hogy a Sony a droidba kétszer annyi tone mapping curve pointot programozott le, mint akármelyik másik gyártó. Legyen elég annyi, hogy ezt a mcrpo fejlesztője csinálta Xperia 5-tel, ezt meg én, és direkt nem utómunkáztam, hogy lásd, nyersen hogy jön ki a telefonból. Köröket ver bármelyik Mobilarenás esti videóra, akármelyik tesztet nézed is meg. Ez ráadásul első próbálkozás, azóta sokat fejlődtem, és a szoftver is. Az UI leginkább a gyári Android picike finomhangolással, és milliószor jobb használni, mint pl. az agyonsztárolt MIUI-t. Az ikonkészletük pl. imádni való. A supportról annyit tudok nyilatkozni, hogy tavaly év elején jött a 11-es droid az Xperia 5-re, idén év elején a 12-es az 5 II-re. Szerintem gyorsabbak, mint a Samsung. Telefont meg nem a piaci részesedés miatt fogsz venni.

    Annyival egészíteném ki, hogy a telefonjaik valóban kompaktak, vékonyak, egykezesek (5-ös széria), nincs noccs, nincs kamera lyuk, van értesítési led, a dizájnról alkotott kényszerképzeteiddel a funkcionalitás oldaláról tehát lábon lőtted magad. A többi meg csak egy szaros vélemény, semmivel sem több, jobb, mint azé, akinek pl. bejön. A többi meg parasztvakítás. 2020-ban a Xiaomi ultraprémium terméke a Mi10 Ultra volt, míg a tulajdon brand Poco F2 Prója egy budget, semmiképp sem kamerafókuszú telefon. Tegnapelőtt egy romkocsmában, gyertyafénynél kameráztam mindkettővel, és kottára ugyanaz lett a kép, ugyanannyi zajjal (főkamera, nézz utána, melyikbe mit raktak), a szenzorokra maszturbálás tehát jó kis parasztvakítás. Itt is csak a Sony tudott kitűnni, és csak és kizárólag a szoftvere miatt, hiszen ő kapta a legkisebb szenzort a háromból.

    Nem dőltem a kardomba a véleményedtől, mert semmilyen márkának nem vagyok a fanja, és jelenleg épp 3 telefonom van (a fenti három), de még mindig a nemrég vásárolt, alaposan lerúgott Sony Xperia 5 I-esem az, amivel 400-as ISO-val extrém alacsony fényviszonyok közt real time zajszűréssel videózni tudok 1/2.55-ös szenzorral, úgyhogy szerintem legközelebb nyugodtan tartsd bent azt a fingot.

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák