Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Narxis #6 üzenetére

    Nah és hányszor lopták már el a fontos adataidat?

    "Pontosan ezért könnyebb elveszíteni, de nem csak elveszíthetjük hanem el is lophatják. A lopás veszélye sokkal nagyobb egy okostelefonnál mint egy 10-20 ezer Ft-os mobiltelefonnál."

    Pontosan ugyanezt mondtam, ezért nem kell a fontos adatokat magadnál tartani. Ennyi erővel a bankkártya pin kódját is ráírhatnád a bankkártyára. Oké, fontosak a telefonszámok.. Ellopják, megszerzed újra, valszeg otthon archiváltad. Ha meg valakit zaklatni fognak mert megtudták a számát, vesz másik számot, ennyi. Nem olyan nehéz újat szerezni, van akinek több száma is van, legfeljebb lesz egy újabb. Nagy cucc.

    "Ha már úgyis elvesznek a személyes adataid akkor légyszives töltsd fel ide, tök mindegy, úgyis elvesznek, akkor legyél túl rajta máris."

    Ki mondta, hogy "úgyis" elvesznek? Ha már előre tudod, hogy ellopják az adataidat, amit nem hinnék, akkor mi a fenének tartod magadnál? Oké, feltolod az ESET programot, de mire aktiválod, meg minden, addigra tuti kiszedték belőle és még 8K-t is kidobtál az ablakon.

    "Melyik terméket nem úgy adják el, hogy az neked kell? :F Az amelyik cégnél nem így hirdetik az vagy csődbe ment vagy a marketingesei most kapják kézhez az utolsó havi fizetésüket."

    Konkrétan mondjuk egy telefont nem úgy adnak el, hogy az nekem kell, hanem majd én választok. Itt is választhatsz, de egy kicsit akkor is olyan, hogy ha ellopják a telódat, akkor = bukod az adataidat. Ez úgy van beállítva, minthogy ez feltétlenül kell ahhoz hogy ne legyen adatok ellopásából származott károd. Nekem nem lesz károm, ha nem a Sony hanem a Samsung tévéjét veszem meg.... csak hogy egy példát mondjak.

    De mindegy, ilyenkor úgyis bebizonyítja magának az ember, hogy neki ez kell, még akkor is ha nem.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • euchi

    aktív tag

    válasz Narxis #4 üzenetére

    Szvsz ezt már ESET/Symantec anyámkínja nélkül is tudnia kéne a telefonoknak.

Új hozzászólás Aktív témák