Új hozzászólás Aktív témák

  • Krugszvele

    aktív tag

    Embere válogatja.

    A panel óriási előnye a kényelem. Kifizeted a közös költséget és belesüppedsz a foteledbe hónapokig-évekig. Semmit sem kell csinálni.

    A kertes házamban én például nem tudok leülni 5 percre örülni, mert folyton visz a lábam, ezt csinálni-azt csinálni.

    Mondják hogy drága a közös költség, 7-8 ezer ft havonta. A házra erre elmegy havonta a kétszerese, ha nem csinálsz semmit akkor is. De általában csinálsz. Olyan drága fenntartani, mint egy autót.

    Ja, nálunk 80 Ft a zöldhulladék-zsák darabja, nem 500! Viszont nálam egy fűnyírás (kb 3 hetente) megtöltene úgy 4 zsákot. És a falu szélén lakok, mellettem két oldalról csak a végtelen mező van, akkora a csend, hogy hallom ahog a két házzal lentebb beszélgetnek az udvaron.

    Tegnap a nyúl olyan közel volt a kerítéshez, hogy megfoghattam volna szinte. De van itt őz, fácán. Ha kinézek az ablakon, látom a gólyákat.

    És a ház érdekes építése folytán, ha a wc-re bemegyek és nyitva marad az ajtó, akkor egy csodás tájat nézhetek közben :)

    Ja, és a gyerek napi 24 órában visíthat, senkit sem zavar.

    Legnagyobb hátrányok:
    - internet nincsen (100 mbit-es koax invitel + aranyáron imkrohullámú, töredéksáv)
    - bolt nincsen (a megyeszékhely vonattal 17 perc, de helyi kisboltok tudjuk milyenek, mint a 10 emeletes alatti méregboltok:))
    - ételrendelés csak egy helyről lehetséges, nem olyan, mint a megyeszékhely, hogy akár 3-4 helyről is lehetett. Vagy egy Budapest, hogy 100+ helyről.

    Tavaly extrém olcsón sikerült a házhoz jutni, így nem bánom, hogy megvettük. Előtte 41 nm-en éltünk, előtte 10 évig éltem egy 4x2 méteres szobában, tudom milyen a panel :)

    Ez jó hosszú bejegyzés lett, aki idáig elolvasta, annak ideírom, hogy a lodzsát loggiának kell írni, de nem mindegy? :)

Új hozzászólás Aktív témák