Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz #32839680 #34 üzenetére

    Én is ezen gondolatok mentén építettem munkaállomást, csak esetemben eleve a 2 GPU-s, izmos procival szerelendő konfig miatt kell a nagy tápegység hogy kényelmes tartalékkal fusson, így eleve a 35k körüli árkategóriában nézelődtem, aztán szembejött a még minőségibb lehetőség akcióban a teljes konfig árához képest belefér különbséggel, 10 év garral. Alaplapot is inkább hosszabb távra választottam, hogy ezt a két egységet a végleges összeszerelés után tuti ne kelljen módosítani.
    De procit, VGA-t aszerint néztem hogy majd 2 éven belül cserélem. Aztán meglátjuk mit hoz a jövő. de alapvetően akik úgy vesznek gépet hogy majd szépen mindent cserélni fognak vetésforgóban általában a legkényesebb elemeket amik teljes szétszedéssel járnak és még drágák is, nem szokták módosítani.

    ˙>(#33) Reggie0
    Még mindig látványosan kerülöd azt, hogy ha a gyártó az újonnan vásárolt alkatrészedre nem vállal egy védelmi kategóriát (nem hirdeti), akkor abban az értelemben nincs alapod azt meglévőnek értelmezni. Így nincs olyan dilemma/versenyeztetés hogy "védelem minősége", mert a "0" és a vállaltan "meglévő" az nem ugyanaz a kategória.
    Ez olyan, mintha egy táp nem kapja meg a nemzetközileg hitelesített 80 plus jelzést, Te akkor is úgy veszed mintha minden táp 99%-os hatásfokkal üzemelne?
    Azt senki soha 1 percig sem írta hogy az olcsóbb táp esetén garantált az elhalálozás. Soha senki sem állított ilyet, nem kell ilyet beleadni a másik szájába. Én is hajtottam 4 éven át Codegány tápot a saját házában, aztán néztem nagyokat amikor elfüstölt a proci alaplap kombóm, majd rá lett mérve a tápra és kiderült hogy nem tudja a pontosan tartani a feszültség értékeket, pedig hát "x év garral hirdette a gyártó az új terméket". Hosszú idő alatt szépen kinyírta az alapot és ott még a különböző védelem "minőség" nem is játszott. Persze ez a probléma nem került volna elő ha a gari idő lejárta után nem sokkal, mondjuk 3 év elteltével leselejtezésre kerül a gép és másik konfig+táp kerül használatba. Na akkor én is pislognék hogy "minek a minőségi táp, hát az olcsó tápom is vígan hajtotta a gépemet éveken át".

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák