Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Beri #379 üzenetére

    "Részt vettem a nagyrabecsült közoktatásban."
    Én is, de érdekes módon, én elég sok mindent megtanultam közben... Volt, ami hasznos, volt, ami csak annyira hasznos, hogy a bölcsés pipiknek lehessen vele imponálni :)
    Szép dolog a lázadás, de csak amíg gondolkodnak is közben.

    @somogyib :
    ""Egyetemen el lehetne várni, hogy munkába állás után ne legyen MINDEN új."
    Az egyetemen nem egy megadott cégnél lévő megadott munkakörhöz szerzel tudást."

    Valahogy így.
    Adott cégnél mondjuk belső fejlesztésű sw-t használnak, ahogy nálunk is - honnan ismerd?
    Bármilyen közjellegű oktatás az alapokat adja meg, fejlődni már az egyénnek kell.

    @Tikakukac : Amekkora embertömeget a közoktatás kezel, az 50% tök jó arány.
    És lehet, hogy te nem használod egy részét, de más meg pont azt fogja, amit te nem.
    (Vannak, akik bölcsészek lesznek, vagy biológusok... orvosok...)

    @Beri : "Így van. Az egyetemen megtanulsz elvégezni tárgyakat."
    Szar egyetemen. De mondj pl. tárgyakat, amiknek nem volt semmi haszna számodra, lássuk.
    Persze mondhatjuk azt is, hogy minek bármi máshoz is érteni, mint ami a szakmád lesz - hát, azt hívják szakbarbarizmusnak, szűklátókörűségnek.
    Természetesen az gáz, ha a szakmai anyagot rosszul oktatják, de ez már nem elvi, hanem gyakorlati kérdés, ebben egy csomó itthoni felsőoktatási intézmény elég sz*ul áll.

    @dajkopali : Én nem jártam jó iskolákba, sohasem. Ennek ellenére pl. van munkám, pár olyan ismerősömmel szemben, akik nagyon jó iskolákba jártak...
    Nem csak az iskola számít, hanem az is, hogy mit teszel hozzá saját erőből.

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák