Új hozzászólás Aktív témák

  • pet1970

    csendes tag

    válasz Penész Gomba #113 üzenetére

    Akkor tisztázzuk. Én csinálom, te meg még sosem csináltad. Én tudom rosszul, logikus. De nézzük a konkrétumokat, miért is kell legalább 20 perc a felkészülésre. Ezt különben a tnároknak tanítják az egyetemen, de ezt te nem tudhatod, mert nem tanárként végeztél.
    Mitől függ, hogy miként kell egy órát megtartani?
    Elvileg minden anyagot évente egyszer tanítunk.
    Miért kell minden évben újra és újra felkészülni?
    1. Meglepő módon minden évben változik a diákcsoport összetétele, hisz nem ugyanazok vannak a csoportban. Ezt figyelni kell, mert gyengébb csoportnak másképpen kell egy anyagot átadni, mint egy felkészültebb csoportnak.
    2. Változnak az oktatástechnikai lehetőségek. Tavaly még nem volt számítógép a teremben, idén már van. Tavaly még nem volt a youtube-on fenn egy olyan video, ami az óra anyagához kapcsolódik, mondjuk egy kísérlet, stb
    3. Informatikáról lévén szó, 1 év alatt sok minden változik. Tavaly még a memóriáknál a DDR2-ről idén már a DDR3--ról beszélünk, csak egy példa volt.
    4. Ha egy szoftvert oktatunk, akkor annak új változata jelenhetett meg, melyet esetleg már másképpen kell használni, mint tavaly.
    Például tavaly még XP-t telepítettünk a diákokkal, idén már windows 7-et.
    Sorolhatnám még...
    Ha jól végzi egy tanár a dolgát, akkor igenis kevés a 20 perc. Ha info tanár akkor meg biztosan.
    Nem kivánok vitatkozni arrol, hogy mennyi olyan tanár van, aki nem ezt csinálja.
    Kb. ugyanyyi, mint amennyi szar kőműves, burkoló, bolti eladó, felszolgáló, ügyvéd, stb van.
    Minden szakmában vannak olyanok, akik a szakma alja, ez nem pedagógus kiváltság.

Új hozzászólás Aktív témák