Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Rhino666 #37 üzenetére

    "De a Foxconn-nal ehberert dolgozo 12 eves kisfiuknak annyira nem..."

    1500 yuan a kínai minimálbér, 52 ezer forint. A kínai foxconn 2200-2500 körül fizeti a gyári munkásokat. Kapnak szállást, orvosi ellátást, ételt. Szerintem rosszabbak a magyar gyárakban dolgozók körülményei :U Nálunk ebből éhen halhatsz, ott pedig az élelem a legkisebb gondjuk.

  • Kashim

    őstag

    válasz Rhino666 #118 üzenetére

    Érdemes elolvasnod annak a pár embernek a nyilatkozatát is, akik ott dolgoznak és elegük van, hogy a nyugat folyton belepofázik a munkájukba és hogy hogy végzik. Ők azért mennek oda, hogy dolgozzanak, megszedjék magukat és küldjék haza a pénzt, vagy félretegyék tanulni. Nehéz felfogni látom és elhiszem, de az ott élőknek ez marhára normális és a kultúrájuk része. Voltam Kínában és hidd el elborzadtam én is, mik vannak ott, de az ott élők vidáman elvannak, egyszerűen ehhez szoktak hozzá. Lent dolgoznak, egy emelettel feljebb meg 8-an élnek egy kis szobában. Rengeteg Foxconnhoz hasonló hely van és az ilyen betanított munkás szinten az még elitnek számít. Ha ott nincs hely, csak rosszabb van, szóval lehet választani.

    Az öngyilkosságokra visszatérve, ha levetíted azt a mennyiségű embert, akik ott megfordulnak, lehet itthon magasabb statisztikát kapsz, csak abból nem lesz hír a bulvár címlapra...

  • azbest

    félisten

    válasz Rhino666 #118 üzenetére

    (OFF)Igen az ongyilkossagi hullam is arrol tanuskodik hogy mennyire jo dolguk van az ott dolgozoknak... :K(/OFF)

    Nem ártana kicsit tanulmányozni a témát, mielőtt ilyeneket írsz. Ha Magyarországon olyan alacsony lenne az öngyilkosságok száma, mint a Foxconn-cég alkalmazottai körében, akkor egy boldog ország lehetnénk. Csakhogy nálunk 13-szor több az öngyilkosság ugyanannyi főre vetítve.[link]
    Ennyi erővel be lehetne zárni városunk kollégiumait is, hiszen az ott lakók közt is volt pár öngyilkosság tavaly és a szobák sem hasonlítanak apartmanra. :N

    Ebben a témában elsősorban azt próbálom hangsúlyozni, hogy a saját házunk táján nagyobb rumli van, mint a leszólt gyártónál. Nálunk egyáltalán nem jobb a gyári munkások helyzete.

    hogy on is legyek:
    A szabadalmak közül az szúrja leginkább a szememet, hogy már létező szabadalmak összekapcsolását le lehet náluk szabadalmaztatni. Például az email küldés számítógéppel szabadalma + okostelefon = egy új kiegészítő szabadalom. Arra hogy tábla gépre tesznek email klienst, megint egy szabadalom... vicc az egész. Akinek elég sok pénze van, az mindenféle mások által kitalált és levédett dolgok kombinációira bead szabadalmakat és később majd az eredeti szabadalmak tulajdonosa is fizethet azért ha maga gyárt újabb készülékkategóriát és arra ráteszi a sokéves informatikai fejlődés meglévő eredményeit. :W

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák