Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz BeZol #21 üzenetére

    " főleg a magas órajel miatt, meg a jó IPC is ott van."
    Az egész mögött igazából azt látom, hogy a hozzászólásod utolsó bekezdésére akartál keresni egy támaszt , hogy leírhasd. Felesleges volt. :)

    lehet ezt szépíteni, nem ár / arányt írtam, hanem magas órajelet és jó IPC-t.
    Ryzen eredményeit nem kisebbítve, órajelben most is minimum 10-15 % van Intel javára, és IPC ben is legalább 8-10%.
    Ha ezt azonos magszámon hasonlítod a ryzenhez, akkor teljesítményben valószínűleg gyorsabb lesz, ahogy írtad is.
    Gondolom az új hálós topológiából is kamatoztat valamit. Árban szerintem semmiképpen nem lesz olcsóbb, mint a Ryzen,ez egyértelmű, HEDT platform az sosem erről szólt,de sok mindenben támpontot adhat a jövőre nézve. Biztos nem egy kategória lesz a kettő árban,abban Ryzen valószínűleg magasan veri Intelt, ahogy írtad is.

    AZ árakat meglátjuk a kis Kaby 4 / 4 es (2066) lesz találgatások szerint Kb.350 dollár, a nagyobb valószínűleg 450 fölött lesz.
    Azon gondolkodom, hogy a logika elírást diktál a táblázatban.
    Kaby lake valószínűleg semmi más, csak egy emelt órajelű ráncfelvarrás, letiltott IGP vel.

    i7-7640K (4 mag)-- Ez elméletileg az I5-7600K utódja, szerintem ez nem I7 lesz, hanem I5
    i7-7740K (4 mag)-- ez elméletileg az I7-7700K utódja.
    A többi oldal ráadásul a Kaby processzorokra azt írja, hogy az a Turbo boost 2.0 át használja, akkor az ingadozás megmarad ugyan úgy mint a réginél, de itt Abu nem ezt írja.

    Skylake-X pedig az árával fogja megmondani tud ez konkurenciát biztosítani Ryzennek. ha 8 magost 1800 hez képest 50% felárral adják, az még bevállalható sok embernek ( nekem nem) mondjuk + 25% teljesítménytöbbletért.
    Igazából az árazás lesz a kulcskérdés, mert teljesítményben ott lesznek, az biztos.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák