Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    Nekem gyanús, hogy az első ábrán a Milan-nál "7nm" van, nem pedig "7nm EUV" vagy "7nm+" (Utóbbi a bal alsó sarokban található Legendben is látható)

    A hetekben hallottuk, hogy milyen öldöklő verseny van a 7nm-es gyártósorokért.
    Szerintem az van, hogy az AMD-nek volt egy B terve is. Pontosabban a Zen továbbfejlesztésével kapcsolatban számos terve és elképzelése volt, ahogy ugye beszélték is, hogy pl a zen2-ben megjelent Tage predictort a zen3-ból hozták le (backportolták)
    Szóval szerintem volt egy A terv, hogy a zen3-at úgy "buildelik" le 7nm EUV-nodera, ami tartalmazta pl az SMT4 implementációt és volt egyfajta B terv is, egy olyan build, ami 7nm-re készül és ez-az kimarad belőle az A tervhez képest.

    Ha igazak a pletykák, hogy az Apple lyen mértékben üti ki a versenytársakat a gyártósorról, az AMD hátrább sorolhatott bizonyos fejlesztéseket, aminek nagy a tranzisztorköltsége.

    Az a kérdés, hogy vajon a zen3 így még mindig 17h családba jön, vagy már 19h családba
    És ha ez a zen3 a 19h családba tartozik már, akkor vajon a CCX 4-ről 8-ra bővítése vajon kellően nagy változás-e ahhoz, hogy más családba sorolódjon a CPU, vagy lehetnek-e még más most még nem közölt változtatások.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák