Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Rickazoid #21 üzenetére

    hmm, nem tudom hogy jött át, de pont arra gondoltam, hogy a dektop kliensekkel nem vagyok megelégedve. bár lehet, hogy van olyan, ami normálisan kezeli a dolgot, de még nem találkoztam vele sajnos. a gmail online felülete jó, de itt is felmerül, hogy tárgy alapján csoportosít, ami nem lenne baj, de sokszor félrevezető sanos, és nem is lehet rendezni a szálakat, hogy ha én úgy gondolom, hogy valami egybe tartozik, vagy nem tartozik egybe.

    BiP: az utóbbi időben evolution-t, de előtte volt thunderbird is, illetve most nem olyan régen kipróbáltam még vagy 5 másikat, és egyik rosszabb mint a másik. elég igénytelenül jelenítik meg a szálakat, szerintem kicsit átláthatatlan így az egész (fa nézetben lenyithatod). plusz így semmi értelme sincs, mert nem folytatólagosan tudod olvasni a párbeszédet, hanem továbbra is egyeséve kell megnyitni. most arról nem is beszélve, hogy a kliensek nagy része már az imap mappákat sem kezeli normálisan, illetve a gmail névjegyzéket sem tudja értelmesen importálni/szinkronban tartani (evolution ezt még egész jól csinálja, a tb első nekifutásra kitörölte az egész névjegyzékemet gmail-ből).

    Morden24: mostmár éppen semmilyet, mert nem túl kényelmesek sajnos. de amúgy lásd fentebb.
    szerintem az esetek nagy részében semmi többletinformációhoz nem juttat a tárgy. főleg hogy a legtöben ilyen "szia", meg "hello" meg hasonló tárgyakat adnak meg. ha egyből a lényegre tér az illető a levélben, akkor egy 1-2 soros preview sokkal többet mond. a tárgy meagásának elhagyása annyival lenne ergonomikusabb, hogy nem kérdezgetne feleslegesen. tudod hogyan van az a windows vicc is, hogy kattintasz, "biztosan szeretnéd?", igen, "de most halálkomolyan?", igen, "oké, akkor még egyszer hagyd jóvá azért", csináld már bakker...
    pont a napokban jött fel például symbian topikban, hogy hány kattintásból tudsz valamit elintézni a rendszeren, hát ez is olyasmi szerintem. minél kevesebb felesleges dolgot kell alapértlemezettként beletenni, hogy alkalmazkodhasson a kor elvárásaihoz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák