Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    Én még anno C64-en játszottam vele. Azon a platformon egészen különleges és minőségi címnek számított, és nagy sikere is volt. ;)

    Nem véletlen, hogy azt követően megjelent a "Heroes of Might & Magic" franchise. A sorozat rajongójaként megvettem az összes "King's Bounty" részt is Steam-en, és alapvetően tetszett, amit megtapasztaltam az alapjátékban, de gyorsan ráuntam. Nem tudott úgy lekötni, mint a HoMM I-II-III (és V) részek.

    Talán egyszer megint "nekifutok", ám elnézve a folytatással kapcsolatos bemutató videót, az biztos, hogy ezt már nem nekem találták ki.

    Számomra nyomokban sem idézi a régi, fent említett klasszikusokat.

    Egy stratégiai játék esetében pedig nem tartom fontosnak a 3D grafikát. Sőt, egy jó kis komplex, körökre osztott stratégia esetében akár egyszínű négyzeteket és háromszögeket "tologatni" is bőven elegendő. :P

    Szerintem éppen ez a műfaj, pontosabban ez a franchise kívánja a legjobban azt a fajta "kézzel rajzolt" világot, ami a "HoMM I-III" részeket jellemzi.

    Ám elfogadom, hogy napjaink "3DFX-es szilikongyerekei" a legújabb 3D-s megjelenítés hiányában még egy stratégiai játék elé sem ülnek le.

    A "King's Bounty 2"-nek ők a célcsoportja. :K

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák