Új hozzászólás Aktív témák

  • nord_

    veterán

    válasz NGA #35 üzenetére

    Ha a lemez minden számát kiadnák maxin, igazad is lenne.
    Senki se tiltja meg a vásárlóknak, hogy komplett albumokat vegyenek. Sőt, a legtöbbször jobban is járnak, ha egyszerre veszik meg a lemezt és nem számonként.

    De tegyük tisztába a dolgokat. A zenekarok többsége egyáltalán nem tiltakozott a "feldarabolás" ellen (mint pl. a U2), mert tudták, hogy az ő igazi ellenségük a lopás, nem pedig az a hallgató, aki pénzt ad a zenéjükért. Akár egyetlen számért. Nem csodálkoznék, ha ezt a "komplett lemezes" sztorit a kiadók találták volna ki, akiknek egy elképzelhetetlen mértékű aranybánya volt a lemezkiadás, akik az igazán nagy sztárokat leszámítva jobban éltek abból, mint a szerző vagy előadó.

    Oké, fogadjuk el, volt néhány együttes, amelyiknek szúrta a szemét a feldarabolás. És amikor válogatás-lemezeket jelentetnek meg, ahol a legtöbb esetben kronológiai sorrendben követik egymást a számok? Akkor már valahogy eltűnik az az igényesség, hogy az adott anyag nem olyan ívben követi egymást, mint az eredeti lemezen? ;) Ez alapján ezek a zenészek azt is követelhetnék, tiltsák be a véletlenszerű lejátszást engedélyező funkciókat, hiszen a zenész eredeti "gondolatmenete" sérül. Ami ugye a klasszikus zenénél teljesen is jogos lenne, hiszen egy hegedűversenynél a tételek valóban szerves részekként kapcsolódnak egymáshoz. No de a popzenében? Ahol a zenészek megírnak minimum tizenvalahány dalt és abból utólag válogatnak össze egy csokrot a lemezre? A saját szájízük szerint. A hallgatónak nem lehet saját szájíze? Hiszen, mint tudjuk az ízlés az a dolog, amin nem szabadna vitatkozni.
    Ráadásul sokan vagyunk olyanok, akik egy lejátszási lista összeállításakor megveszünk nem kevés számot egyesével: 2-3ezret kiadok 10 számért különböző lemezekről, de 30ezret nem vagyok hajlandó fizetni, hogy csak a töredékét használjam mindegyik lemeznek... Ha már az édességeket hoztad föl példának: ne vetessék meg velem a Balaton-szelet mindegyik ízvariánsát, amikor én csak az étcsokisat szeretem. :)

Új hozzászólás Aktív témák