Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    2016-ban az ASUS Z170-A alaplapom:

    Tavaly adtam el, amikor az MS kitalálta, hogy Windows 11, meg 7700K nem támogatottság stb.. váltottam laptopra. Úgy látom, hogy az alaplap gyártóknak, meg a CPU, és VGA gyártóknak is elment az eszük. Bár ha így is van rá kereslet, akkor nem nekik ment el...

    Szerk: Egyébként Z690-es-ből 777K -s alaplap:

    Aztán szimpla 3 év garancia, még nem is 5 év :D

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz tasiadam #19 üzenetére

    Igaz, arra van. De a vicc, hogy már elavult, persze aki ezt megveszi, az minden évben cseréli a legújabbra... brutális veszteséggel adja el, de neki ez nem számít.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz Balu77 #23 üzenetére

    Mondjuk régen is volt amikor még 150 Ft volt egy $ és 240 Ft egy € 250-300K-s alaplap, csak most már ott tartunk, hogy azokat a lapokat (oké 10+ évvel fejlettebbeket, de az a kategória) 3x áron. Igazából a 10+ évvel ezelőtti lapok $ beli árait kellene ezekkel összevetni, mert itt Magyarországon erősen torzít a világrekordergyanús 27%-os Áfa + a roppant gyenge Ft ... nyilván ezt a két tényezőt leszámítva is dörgedelmes a különbség, de talán nem 3x lenne az eltérés, hanem csak 2x-es :D

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz #30604800 #44 üzenetére

    CoH3 lesz pl.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz Tatis #57 üzenetére

    Igen, ráadásul a Z170-A-ba belement (2018-2021 között használtam is benne) a 7700K, ami már a 270-eshez jött ki.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    Üzent az Nvidia fejese: felejtsétek már el az olcsó videokártyákat! - PC World
    Szerintem ugyanez megy alaplap, és CPU oldalon is. A bányász őrület egekbe emelte az árakat. Kipukkadt a lufi, most a bányászok elárasztják a piacot a kártyáikkal, és egyéb hardvereikkel. Így bent ragadhatott egy masszív készlet még az előző generációkból, amit el kell adni, de minden évben újat is kell a piacra dobni, mert ez a fejlődés menete. Így kitalálták, hogy az új legyen nagyon, nagyon drága, és akkor abból kevesebbet is kell gyártani, meg a raktárak is ürülnek kifele.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz tasiadam #71 üzenetére

    Most az van, hogy megfordult a trend. Nem a CPU-hoz veszel VGA-t, hanem fordítva.
    Eddig az volt, hogy feleannyiba került pár éve egy Z170-A-s alaplap, mint a hozzávaló 6600K vagy 7700K CPU. Most meg az van, hogy előjönnek az ilyen 700K-s alaplapok, és akkor ezekhez melyik az a CPU amelyik 1,4 millióba kerül ? :D

    Ár szerint csökkenő, de ezek szerver CPU-k! :

    A VGA már nem gond, mert a 4090 az már 1 millió körül van, és olyat mondott az Nvidiás muksó, hogy a Cyberpunk 2077-et, ami 2 éves játék, 8K 60 FPS- sel tudja futtatni :D

    .. és akkor még nem beszéltünk arról, hogy a DDR5-ös RAM mellé, meg bivaly, PSU :D Szóval egy új autó árát el lehet verni simán egy olyan konfigra, ami szinten nézve 6 évvel ezelőtt megvolt kevesebb mint feleennyiből.

    A képlet egyszerű: ha a modell megállja a helyét, maradnak ezek az árak. Ha nem, és nem tudnak ilyen szintű termékeket előállítani profitorintáltan akkor majd gyengébb hardverek jönnek olcsóbban. Viszont ha beválik a recept - és itt a világ gazdagabbik boldogabb feléről van szó, miről másról - akkor jön a Heuréka érzés, hogy előbb miért nem jutott ez az eszükbe.

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz Fücsök007 #73 üzenetére

    Igen, csak azok szívnak, akik még mindig Intel 6. genen vannak.. Azért váltottam októberben PC-ről laptopra, mert már nem bírtam tovább várni (oké MS bedobta a Windows 11-es dolgot is, azzal,hogy 8. gen alatt nincs Windows 11 hivatalos támogatással), akkor főleg a VGA árak voltak elborulva. Az is sok évig tartott mire a bányászatnak leáldozott. Most jön egy olyan gazdasági recesszió, ami szerintem még a bányászéveket is felülmúlhatja hosszában.
    Az infláció felfele tolja az árakat természetesen, azoknak akiknek €-juk van is érzik, nálunk viszont, ahol még a Ft a fonttal, $-ral, €-val szemben is gyengül extra kihívás. Viszont mindezek mellett úgy látom, hogy a gyártók ugyanarra játszanak. Hogyan lehetnénk a pénzünknél kevesebb munkával? Ha kevesebbet gyártunk, és drágábban adjuk. Az, hogy ez működni fog e, nem idén dől el... Karácsonyi időszakban meg pláne őrület lesz...

    Bányászat idején egyértelmű volt a képlet: a keresletet annyira megnövelték a bányászok, hogy a gyártók nem tudták kielégíteni az igényeket. Ott azért szöktek egekbe az árak. CPU-knál ott volt a chiphiány külön... én pl 75K-ért adtam el a 7700K-t, és 102 E-ért az 1060-ast...

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz Create. #115 üzenetére

    "Viszont üdvözlendő lenne, ha a fogyasztás csökkenne minimális teljesítmény növekedés mellett, vagy legalább lenne ilyen opciójuk is a gyártóknak."
    Van:

    "Nyílván a drága jó forintunk is közre játszik benne, 420+ egy dollár, egy éve még 320 körül volt."

    Ha meg azt nézed, hogy 2008-ban 150 Ft volt a $ mindjárt nem jönne ki ilyen őrült árra, hanem egyből ott lennél, hogy a luxus lap 250K körül lenne.

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    Amúgy nekem eszembe jutott még egy érdekesség.
    Anno 2006-ban a Windows Vista ultimate 160K volt dobozosan. Akkor amikor 30K-ért egy remek alaplapot kaptál ... 6 évvel később már a Windows 8.x-et úgy adták ki, hogy 30 €-ért válthattál W7-ről... aztán ingyen tovább W10-re és 11-re...

    Szóval lehet ha bejön ez a hardveres modell, visszatér a szoftveres drágulás is...

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz Aprósólyom #133 üzenetére

    A kisebbik laptopunkban 15W-os TDP-vel szerelt 7100U CPU van, az én asztali gépemben amit eladtam tavaly 7700K CPU volt, ami alapból 95W, de OC-vel 110-120 között, felett lehetett. Amint látható a 45W-os MAX TDP-vel szerelt Ryzen 9 5900HX, a 7700K-t
    gyorsaságban több mint kétszeresen veri.

    Ha maradtam volna az asztali 7700K-nál akkor több mint duplaannyit fogyasztana a CPU-m, a GPU-m, vagy úgy a rendszerem, pörgetné a villanyórát, és cserébe lassabb is lenne :D

    A laptopban van még egy 3060RTX laptop GPU is. Tavaly amikor vettem ez a laptop majdnem 650K körül volt. Igen, vannak a véristvánok akiknek nem számít semmi, de a racionálisoknak szerintem egyértelmű, hogy annyiért adni egy fullos alaplapot, mint egy új gamer, neves gyártó komplett laptop ára, elég beteg dolog.
    Ha ez az állapot marad fent, akkor majd érdemes lesz nézni Steamen a statisztikát, hogy hogyan tolódik el a gamer laptop irányba a felhasználó adatbázisban szereplő CPU-k aránya.

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz Aprósólyom #137 üzenetére

    1. Akkor nem lehetett tudni, hogy meddig tart a bányászláz
    2. 5 évente szoktam komplett konfigurációt cserélni, az a konfig 2016-os volt
    3. Ennek a topicnak az alanyai is azt mutatják, hogy amennyiben nem adjuk egy bizonyos szint alá, tehát Intelnél Z-s alaplap, AMD-nél Ryzen 9-es CPU, Videókártyánál pedig az aktuális legújabb, ami most 4xxx-es VGA-t jelent ámár NVidiánál akkor látható, hogy most egy ilyen konfig PC-t összeállítani sokkal, sokkal több, többszöröse mint amit írtál, Főleg mert volt 32 GB DDR4 RAM-om, amit eladtam, most van 16 GB a laptopban DDR4-ből, de ha csak nem a laptopot bővítem fel 32-re, akkor én már új konfigot DDR4-gyel nem építenék. A DDr5 meg megint aranyárban van.

    Azért kell kezdetnek ilyen magasra belőni a lécet, mert így kihúzható 5 év simán a játékok világában is. Akinek meg csak Facebook, Youtube stb.. annak nem kell Ryzen 9-es laptop, anyum is elvan a 7100U-val, aztán 2018-as laptop :)

    Szerk: de egyébként elárulom , hogy a Windows 11 volt az utolsó csepp a pohárban, amiért nem vártam... és gyorsan vásároltam. Ha az nincs, meg a para, hogy már nem biztonságos a 7700K W10-zel, akkor lehet még mindig a 7700K-s rendszerem van.

    Viszont 90K volt 2016-ban az 1060-as és elment 5 évvel később 102K-ért.

    Szerk2: 2025-2026-ig szerintem én nem fogok újítani, de utána magam is újból PC-t akarok építeni. Addig remélem ennek az új, alaplap horrornak is vége lesz, mint a bányászatnak.

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz Aprósólyom #137 üzenetére

    Még valami... az informatikában mindig is nehéz volt jó döntést hozni komplett konfiguráció cserénél... nyáron uborkaszezon volt... de ősszel, télen jönnek az új CPU generációk, az új alaplapok friss chiplettel, akkor most ugye lehet várni a DDR5-ös alaplapokra, belengették, hogy lesz új ATX szabvány, tehát megveszed nyáron, aztán már 3 hónappal később szívod a fogod, hogy a francba, kicsivel drágábban - most speciel nem kicsivel - lenne egy újabb, időtállóbb, amely kisebb csíkszélességen készül, amely 3 hónappal később jelent meg, de cserébe 1 évvel tovább támogatott driveresen, új VGA generáció, amelynél már DLSS 3.0 van, vagy ugye 2018-ban sugárkövetés, ami már a legújabb akkori játékokban benne volt ... stb. stb...

    ez volt régen.

    Aztán jött a bányászláz, a chiphiány, és eltüntette a majd uborkaszezonban olcsón dolgot, cserébe vehettél egész évben drágán pl, a korábbi 7700K áráért egy 7500-at ... és ahelyett, hogy visszajönne a régivilág, ilyeneket mondanak, hogy végleg felejtsd el az olcsó VGA-t, a megfizethető áru OC-s alaplapot + CPU-t, cserébe ha ezeket megveszed, akkor 2x annyit fogyasztanak mint a régi OC-s konfig, és még vehetsz új PSU-t is.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz PuMbA #146 üzenetére

    Akkor kicsit átfogalmazom. Két dolog van.
    1. Talán a Windows 10 volt az első olyan Windows verzió a Vista óta ahol megtörténhetett az - ráadásul hardveres és szoftveres akadályozás + a biztonsági garancia megszűnésének belengetése mellett - amelyről elmondható, hogy a 2015-ös megjelenése utáni 1,5-2,5 évvel debütáló CPU-kkal nem tudtál átváltani úgy Windows 11-re, azaz a következő Windows főverzióra, hogy: ne rinyáljon, hogy ez a CPU nem támogatott (itt a nem hozzáértők már egyből fel is adták), illetve ne legyen belengetve, ha fel is települ, ők onnantól nem szavatolják hogy egyáltalán megkapod a Windows Update-et.
    A Windows 10 2015-ben jelent meg azzal a bejelentéssel, hogy ez lesz az utolsó Windows... A Skylake 2016-os a KabyLake meg 2017-es és mind a kettő nem támogatott Windows 11-en.
    2. A Windows 10-et ahhoz, hogy a Skylake, Kabylake, biztonságosak legyenek, tele kellett rakni lassító foltokkal, mert a foltok méretűkből adódóan nem voltak alkalmasak arra, hogy BIOS-ba implementálják. Amit lehetett BIOS-ba írni, azt beleírták, de a jelentős részét a Windows 10 hordozta, és azóta is hordozza. Többen felvetették, hogy mi lenne ha a Windows 10 csak az érintett CPU-k esetében alkalmazná ezeket a foltokat, nekik meglenne továbbra is a biztonság, a sebesség árán feláldozva, de a többieknek, akiket nem érint a biztonság is pipa és a sebesség is..
    A válasz az volt, hogy akkor folyamatosan két vonalat kellene fejleszteni egy OS-en belül és mindig figyelni, hogy nehogy galiba legyen.
    3. A Windows 11-nél azért ragaszkodnak a 8. genhez, mert abban már vannak jelentősebb szilicum színtű javítások is, meg valahol meg kellett húzni a határt, de így a lassító foltok, melyek főleg a HT miatt kerültek be, az új rendszerből már kikerülhettek. Tehát ott csak az a védelem van, amit a BIOS nyújt, ha valaki 7.gen, vagy annál öregebb CPU-ra teszi fel őket.
    4. A gond az, hogy CPU sebezhetőségek mindig voltak - ennyire súlyosak, mint amik a 7. gent és elődjeit érintette rendkívül ritkák - most is vannak, csak még nem fedezték fel őket. Tehát benne van az a lehetőségek között, hogy megint lesz majd hasonló kaliberű, megint le kell majd szoftveresen kezelni és fojtani, aztán jöhet a Windows 12...

    A 2000-es évek elején, amikor még nagyon kevesen csatlakoztak az Internetre, ez nem volt annyira gond. Most már mindenki fent lóg, eleinte a Windows Update sem frissítő keddként érkezett menetrendszerűen (9x éra). Viszont eltelt 20+ év...

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz -Skylake- #151 üzenetére

    Itt is több dolog van.
    Az említett példád Marika nénivel helytálló, de ... Az egy dolog, hogy valaki nem telepít egy update-et,, az meg egy másik kategória, ahol maga a szoftvert fejlesztő vállalat tagadja meg - még tudtommal nem történt meg, de mióta váltottam annyira nem izgat, hogy 7. gennél kapja e vagy sem -, mert maga a Microsoft lengette be, hogy azok akik mégis megkerülik a figyelmeztetést nem fogják ESETLEG kapni a továbbiakban egyáltalán a Windows Update-en a frissítéseket. Ott azért már nem csak Meltdown and Spectre probléma merül fel, hanem a mindenféle egyéb férgek által kihasznált rések is, havi szinten egy kis extra.
    Azok akik maradtak Windows 10-zen, és 2018-ban amikor igazán előjött a lefojtás érezhető hatása az akkori legfrissebb foltokkal még nem volt ám Windows 11-re váltás opció!

    Értelmetlenné teszi a Hyper-Threadinget a Spectre v2 javítása - PROHARDVER! Processzor hír
    és itt jön a másik dolog. Nekem pont 2018 januárjában volt a váltás a remek, tuningolhatósági szempontból maga a fantasztikum i5-6600K-ról ami nálam azt jelentette, hogy 3.5 GHz-ről 4.6 GHz-re tudtam felhúzni, atomstabilan egy Be Quiet! Pure Rock hűtő alatt a CPU-t egy antituningosra cserélt i7-7700K-ra aminél kifogtam egy olyan verziót, ami a gyári 4.5 GHz-ről 100 MHz emelést sem tolerált már fagyott is a francba... szóval egyfelől megbántam, mert hát ilyen ez az OC-s K-s CPU világ kifoghatsz egy olyat ami a gyári kötelezőt hozza, de egy olyat is amely nagyon remekül teszi a dolgát. De oké, túltettem rajta magamat még januárban, mert úgy voltam vele, hogy oké, nem lett elérve az 5 GHz-es álomhatár, de még a 4.6 sem, viszont cserébe 4 mag 8 szálon van, ami alapból akkoriban 33% teljesítménytöbbletnek adódott. Jó esetben. Aztán megjelent a javítás, aminél két dolgot tehettél vagy kikapcsoltad a Windows Update-et, vagy települt, és játékban kevesebb FPS-ed lett, videószerkesztésnél tovább tartott... szóval így vagy úgy de fizettél érte.

    Gyorsít a Windows 10 Spectre v2 sebezhetőséget érintő javításán a Microsoft - PROHARDVER! Biztonság / Processzor hír

    Tehát ott tartottam, hogy sajnáltam a 6600K-t, mert az lényegesen olcsóbb CPU volt, a legerősebb akkori HT nélküli 4 magos. Sajnáltam a felárat amit kifizettem a szintén új 7700K-ért. A Bios frissítéseket telepítettem, a WU meg magától jött, és hozta... Ha nem éreztem, bechmarkokban látszott a teljesítménycsökkenés. De egyébként játéknál éreztem. Viszont akkor kollektívan szívott mindenki.

    A Microsoft aztán megoldotta a mi lenne ha csak azoknak aktiválódna a mindenki másét (az AMD-s oldalon is voltak panaszok, hogy ezek a foltok részben náluk is lassulást okoztak) meglassító foltok, akiknek adott CPU-ik vannak. Ugye itt volt az, hogy egy OS-en belül az MS nehezen járhatónak ítélte a dolgot, ha egyáltalán. Ezért maradt a Windows 10 tele a sok teljesítménygyilkos sec.fix-szel, és a Windows 11, amiből ezeket kivágták.

    A Windows 11 nekem fontos volt, mert egyértelmű, hogy a Windows 10 onnantól kezdve nem kap komoly fejlesztéseket. 2025-ig él a támogatás, de már csak biztonsági javítások formájában. Új funkciók nem érkeznek. Azok a Windows 11 tulajait érintik csak. Anyum laptopja Windows 10-zen maradt a 7100U-val, bár volt rajta Windows 11 is, de visszaálltam a Windows 10-re. 4 éves laptop (de van benne TPM 2.0 modul), 2025-ben 7 éves lesz... Magam meg Windows 11-et használok, amikor kicsomagoltam a laptopot első indításnál az előretelepített Windows 10 jelezte, hogy akarok e frissíteni rögtön Windows 11-re. Akartam, mert azért is vettem. Azt nem mondom, hogy a Windows 11 olyan kiforrott mint a 10 volt, pl legutóbbi Update.ben hozták rendbe a korábban már rendbe hozott, de megint elcseszett Indexelést.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz PuMbA #153 üzenetére

    Mert felvetődik az a kérdés is, hogy várni, de meddig? Akkor az az alaplap már több mint 5 éves volt. A bányászláz miatt értelmes áron RTX-es VGA-t csak komplett laptop vásárlással lehetett. A 2060 RTX-ből azért nem lett semmi, mert az 1060-ast méregdrága lett volna lecserélni. Tehát már a Windows 11 megjelenése, pardon, bejelentése előtt is váltani akartam, csak a piaci feltételek nem voltak megfelelőek, és mint látjuk az ASUS 7. generációs Z chipsettel szerelt alaplapjainak elképesztő, és korábban elképzelhetetlen árain keresztül, amire az i-re a pont az, hogy bár a bányászláznak vége lett, de az új 40xx-es kártyára ugyanolyan horror lenne váltani, így tavaly októberben végül megléptem, hogy eladom a PC-t és laptopot vásárolok. Igazából a laptopba amit lehetett átmentettem:
    Az összes SSD rajta lóg USB-n keresztül, és az összes HDD-m is.

    1. SAMSUNG 860 EVO (E) SSD
    2. SAMSUNG 850 EVO (F) SSD
    3. WD1 (J) HDD
    4. WD3 (K) HDD
    5. WD2 (I) HDD
    6. Corsair Force GT (G) SSD
    7. Kingston (H) SSD

    i-tec USB 3.0 Charging HUB 7port + Power Adapter 36 W, ezen felül megmaradtak az UPS-eim, ezek biztosítják azt, ha áramszünet lenne, akkor a külsős meghajtók ne maradjanak áram nélkül. Megtartottam a mechanikus billentyűzetemet: Cooler Master MasterKeys Pro M White MX Red , az egeremet: Razer DeathAdder Elite , új 144 Hz-es külső monitort vásároltam hozzá, hogy komfortos legyen: ASUS TUF VG249Q Gaming monitor, 23.8”, IPS, Full HD, 1 ms, 144Hz, FreeSync, HDMI, D-Sub, DP

    A régi gépben Corsair Vengeance LPX Black CMK16GX4M2B3200C16 4x8GB DDR4 3200MHz RAM-jaim voltak. A laptopban meg 2x8GB Micron 4ATF1G64HZ-3G2E2 DDR4 3200MHz modulok. Ezt mérlegelem jelenleg, hogy 2.x 16 GB-ra cserélem, ha 5.5 évig 32 GB RAM-om volt :D

    a laptophoz még vásároltam egy ASUS Xonar U5 5.1-es külső hangkártyát is. Szóval vegyes a kép, mert vannak 11 éves alkatrészeim is (a Kingston SSD-t pl még 2011-ben vásároltam), de az egyik UPS-em (melyet már felújíttattam szervizben 2005-ben! vettem), amit lehetett átmentettem, amit meg már nem akartam tovább használni, eladtam. Jó áron ment el a 7700K (75K), és az 1060-as (102K), de az alaplap is 23 E Ft körül ment el TPM 1.2-es modullal.

    Amit nem tudok eladni, az az AeroCool Syclone II ház (ezzel már 2016-ban is bajon volt, mert csak 155 mm magas hűtő megy bele), és a Corsair RMx Series RM550x tápegység. Lehet olcsóbban kellene... igen az a tápegység nem lenne eladó, ha az új trendeknek megfelelne, de önmagában az 550-es szám ma már kevés.

    Véget vetett az Nvidia a pletykáknak: ilyen táp kell az RTX 40-es kártyákhoz - PC World

    Még a 4080-ashoz is 750-est javasol a gyártó. A következő pár évben nem akarok PC-t építeni, de a következő gép az PC lesz, majd egyszer, ha nem 3x-4x-es áron kapjuk az alkatrészeket.

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz -Skylake- #154 üzenetére

    Az M1 érdekes, ugyanis a Windows alapú laptop előtt felmerült a MacBook 2020-ra való átállás. Sokáig töprengtem rajta, mert rengeteg Steam, Origin stb játékom van (amik jelentős részben kiesnek Apple környezetben), de már inkább a munka mint a játék dominál. A munkánál, videószerkesztésnél kell a teljesítmény ugyanúgy. A baj a kompatibilitással volt, meg a teljesen új környzettel. iPad-em volt, szóval az iPadOS nyújtott némi betekintést, de a megszokott aztán láttam, hogy az Apple FinalCut is masszívan fizetős (nekem pl Filmora van licencelve) és féltem is belevágni, hogy egyáltalán tudom e majd teljesen nélkülözni a játékokat, vagy az USB-s eszközeim közül melyeket tudok majd használni, és melyeket nem, így vásároltam a drágább Gamer laptopot. Amire úgy tekintettem mint egy PC, korlátozott alkatrész cserélhetőséggel, de 4-5 évre elengedő elavulási idővel, és aminél garantáltan maradhatnak az eszközeim jelentős részben, és ugyanazok a programok amiket megszoktam.. 1997-2016 között AMD-s voltam. 2016-2021 között inteles. Intelre nem szeretnék visszatérni mert igaz, hogy 2016-2017 között sokkal jobb volt (pl XMP profil alapból) mint az előző AMD konfigom, de 2018-tól már szívtam vele 3 évig. Pénzben mérve is ráfizetés volt, ha tudom minimum nem ugrok 6600K-ról 7700K-ra. Most megint AMD-s vagyok, két GPU-val, egy AMD és egy Nvidia 3060 RTX-szel.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz PuMbA #157 üzenetére

    Amúgy elfelejtettem egy fontos indokot, legalábbis engem befolyásolt a dolog. Azt gondoltam, hogy a Microsoft bejelentése, miszerint 8. Generációs Intel CPU-knal húzza meg a határt, önmagában a már meglévő 7. Genes CPU+ alaplapokat elértékteleníti .

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz PuMbA #160 üzenetére

    Szerencsém volt, mert a chiphiány miatt egekben voltak a CPU árak is, így a 7700K-t itt vitték hardveraprón el 75K-ért :)

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák