Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • waccamár

    senior tag

    válasz elfelejtette #2 üzenetére

    Mivel jobb, mint ha valaki sztársportoló, énekes, színész, stb. akar lenni?
    Mivel jobb, ha egy fiatal kriptózik, mintha tőzsdézne, vagy egyéb befektetése lenne?
    És egyáltalán, miért baj, ha valaki munka nélkül akar pénzt keresni? Te nem akarnál?
    Más kérdés persze, hogy ennek mennyi a realitása.

    Értem én, hogy neked fura és akár gagyi is a tiktok meg a youtube, de attól az is MELÓ
    (ha csak a melót nem úgy definiáljuk, hogy valami olyan cselekvés amit utálsz, szenvedsz tőle, és csak az a meló, amibe beledöglesz),
    ha az ember hosszútávon és jól akarja csinálni.
    Keveseknek sikerül, mert sokan feladják - pont azért mert azt hiszik, hogy ez gyors és könnyű pénz is siker.

    Egy "normális" meló is kockázatokat rejt magában. Ott sem garantált az, hogy te jól fogsz megélni, szeretni fogod, elég pénzt fogsz keresni, stb. Ott is meg van az esélye annak, hogy életed végééig utálkozva dolgozol annyi pénzért, amiből nem jössz ki - vagy ha jól csinálod, akkor jó életed lesz, lépkedsz fentebb, tapasztalatot szerzel, stb.

    Én nem csodálkozom, hogy a mai fiatalok ilyenekkel próbálkoznak. Próbálkozzanak! Jöjjön be nekik! Gazdagodjanak meg rajta!
    Vagy majd a pofára esés és sikertelenség után újraterveznek és megpróbálnak mást.

    Mikor csináljanak hülyeséget, ha nem huszonévesen?

  • waccamár

    senior tag

    válasz elfelejtette #17 üzenetére

    "de számomra a jutuberkedés nem értékteremtő tevékenység" - igen, ez csak azt mutatja, hogy úgy alkotsz véleményt, hogy fogalmad sincs a témáról. Sajnos.

    Én nem akarom megmondani, hogy mit gondolj, csak azt mondom, hogy amit gondolsz, azt alaptalanul teszed :D Egy komplett platformról alkotsz úgy véleményt, hogy nem tudod igazából mi is az.

    Hát de komolyan, érted, youtube-ról beszélünk!
    Mert még a tiktoknál lehetne erről vitatkozni, de neked fogalmad sincs arról, hogy nemzetközi szinten milyen színvonalon mennek videók youtube-on.

    Értékteremtés. Rengeteg youtube csatorna szórakoztat és informál, tanít. Értéket teremt.
    Igen, van rengeteg gagyi semmirekellő hülyeség is. Az is szórakoztat biztos valakit.

    Egy zenész, író, énekes, színész stb. milyen értéket teremt? Ugyan úgy "csak" szórakoztat.

    Most ha rosszindulató akarok lenni ( és KÉRLEK ne vedd magadra, "bocs ha megsértelek", csak a példa kedvéért mondom), de a nyomdai operátor milyen értéket teremt, ami jobb, mint egy youtubber? Én alig olvasok nyomtatott terméket, a print média halott, könyveket ebookon olvasok, újságot, napilapot, magazint, semmi ilyesmit nem olvasok már offline, tehát *számomra* egy nyomdai operátor semmilyen értéket nem teremt. Ettől függetlenül még egy értékes munka - csak más számára.

Új hozzászólás Aktív témák