Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz RoundRobin #29 üzenetére

    Rosszul gondolod. A szoftver úgy néz ki, hogy a kifejlesztése x forint, ha esik, ha fúj.

    Így van, és jellemzően a végére 2x-3x annyi, mint amit a kezdéskor gondoltak a készítők. Klasszikus példa a Broken Age, ami egy hihetetlen 3.3M USD-vel indult, és a teljes budget 6M fölé nőtt. Pedig egy rutinos, gyakorlott cég csinálta.

    Tehát adott, hogy jó, sikeres kampány esetén magasabb lesz a tiszta bevétel, hiszen 1000 db esetén is ugyanakkora a fejlesztési költség, mint tízszer ennyi esetében.

    Tehát ez a fentiek miatt egyáltalán nem igaz.

    Azt nem tudhatjuk, hogy mennyi zárult jól és mekkora nettó haszonnal. Csak tippelhetünk, számolgathatunk.

    Igen, viszont számos projektről hallottam, hogy félúton elfogyott a pénz, és a készítők a saját forrásaikat mozgósították a befejezéshez, reménykedve, hogy a késztermék további eladásaiból visszajön a befektetés. Vagy nem, és akkor ment bukóágra.

    Ugyan nem ismerem a pontos természetrajzát, anyagi mutatóit, háttérszerkezetét ennek az egésznek, de szerintem ha igaz lenne az, amit írsz, hogy a legtöbb project anyagi csőd és a pénzek eltűnnek, akkor szerintem az egész dolognak már vége kellett volna, hogy legyen.

    Soha nem írtam olyat, hogy a legtöbb projektben eltűnnek a pénzek. Azt írtam, hogy iszonyú ritka, hogy valaki ezen komoly pénzt akaszt. A kettő között van pár fokozat.

    Én azt tenném, hogy előszűrném a dolgokat...

    ... és ennek mind költsége van, amit rá kell terhelni a projektekre, ill. a termékekre. Ld. amit a #28 végén írtam.

    Az sem feltétel, hogy a projectgazdák betegre keressék ezeken az ügyleteken magukat. Az már szép eset szerintem, ha létrehoz valaki valamit, megszellőzteti, legyártja, eladja és keres az egészen mondjuk x ezer dollárt. Ebből meggazdagodni ugyan nem fog, de kipróbálta magát, fejlődött és adott esetben nevet szerzett, ami jó löhet egy állás megpályázásánál.

    Ez meg teljesen így van :K

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák