Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz fatpingvin #8 üzenetére

    Nyugodtan rakhatod a mondandót feltételes módba is akár...
    "..a törvénykezésnek nem így kellene működnie.."
    Naívak azt hihetnék, hogy a törvény a jók, a becsületesek oldalán áll, de majd minden nap szembesülhetünk ennek pont az ellenkezőjével. A törvény a pénzt és a hatalmat védi. Elég megnézni a napi merítéseket, ha valaki a tacskóból ellop egy tábla csokit, rabosítják, bilincsben viszik el - miközben a másik oldalon a több száz millás kenőpénzeket benyelő végrehajtói ág feje talán ebben a pillanatban is éppen azt csinál, amit akar - szabadon. Vagy ha sarad van a NAV fele, az akár azonnal inkasszózhat, míg ha ők qrnak el valamit, akkor még neked kell kérvényt benyújtanod..

    Egy példa, ami szemlélteti a kettős mércét a kis ember irányába:
    Nemrég ideiglenesen kivonattam az (egyik) autómat a forgalomból. (Több mint egy éve).
    Majd jött egy levél (csekkel "megtámogatva") hogy fizessek be n+1 forintot nekik. Befáradtam hozzájuk, és megemlítettem, hogy feltételezem, az informatikai rendszerük eléggé fejlett ahhoz, hogy a történéseket lekövesse, ezért értetlenül állok a probléma előtt. Ami szerintem nem is probléma, hiszen az autó ki van vonva a forgalomból, (dokukkal igazolva). A kedves hölgy erre azt mondta, hogy ezt ott nem lehet megoldani, Kérdem én, akkor hol? A Holdon? Nevetséges, komolyan. Vagy amikor a dohányboltba csak egy ember mehet be, maszban, a többiek az utcán hosszú tömött sorokban, de egy meccsre bemehet 50.000 ember, az nem gond... Sorolhatnám még, ezer ilyen dolog van, ami szemléltetni, hogy a törvény csak neked meg nekem az, van akire máshogy vonatkozik. Alapvető emberi jog lenne, hogy ha törvényeket, szabályokat alkotnak, akkor az mindenkire egyformán vonatkozik. De mint tudjuk, nem így "működik".

Új hozzászólás Aktív témák