Új hozzászólás Aktív témák

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz k-adi #27 üzenetére

    Nem akarok hosszas fejtegetésbe menni. Annyi szent, hogy nem hajlok sem az oroszok, sem a kínaiak felé, mint kormány, mint állam, mint politika szintjén sem. Pláne, hogy még 2019-ben saját szememmel láttam, hogy milyen Kína belülről. Kösz, abból nem kérnék sehol máshol a világon (értelemszerűen a politikai berendezkedésre gondolok most csak). Abszolút Európai gondolkodású vagyok. Ezt az elvet támogatom. Nemzetállamok szoros és együttműködő közössége. Ebből a szemszögből, pedig az USA-t inkább látnám szövetségesként, semmint akármilyen negatív megvilágításban. Ez még akkor is így van, ha az USA-nak sem patyolat a politikája. Nagyon nem. Ahogy máshol is írtam; a kisebbik rosszat érdemes választani és a világpolitikában, világgazdaságban is érdemes szövetségeseket keresni. Nem, mint ország, hanem mint kontinens, nemzetállamok szövetsége. Mert így nagyobb erővel lehet fellépni és érdekeket érvényesíteni. Ahogy látom, itt sokan odavannak Kínáért, meg az oroszokért és pláne csak és kizárólag negatívan látják azt a koncepciót, hogy Kína hatalmi törekvéseit meg kellene fékezni. Legalábbis, ami a katonai, geopolitikai vonalata és Tajvan-t illeti. Ha Kína megszerzi Tajvan-t, annak sokkal negatívabb következményei lennének a pénztárcájára az itt megszólalóknak, mint a mostani szankciók. Márpedig amikor ott voltam, akkor kb minden nap a számba rágták, hogy eszembe se jusson, hogy Tajvan nem a kontinentális Kína része!
    Az oroszok kábé ugyanez, csak jóval kisebb potenciállal, mint Kína, viszont túl közel Európához. A kiberaktivitásuk pedig simán háborús szintű, már évek óta. Nem értem ezen mit nem lehet látni és miért inkább az USA-t szapulják sokan a lépéseiért. Ez a legrövidebb leírás kb. Sorry!

    [ Szerkesztve ]

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Új hozzászólás Aktív témák