Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz DanielLong #50 üzenetére

    "Már az olyan megszorításokat sem értem, hogy max 20g ch. Az 50 kg-os nőnek és a 150 kg-os férfinak is?"
    Igen, mindkettejüknek. A 20g ch az agyműködésből jön, nem a szervezet többi részének fogyasztásából. Az agy méret meg elég egyforma az embereknél :)

    "Ebből kifolyólag szvsz szükségtelen szélsőséges diétát választani az átlag ember számára."
    Egyetértek. De a ketogén nem szélsőséges, legalábbis nem szélsőségesebb, mint az "egészséges" zsírszegény étkezés.

    "De nem akarom kritizálni, inkább kitérnék arra, hogy szinte mindenki, aki fogyást tudott elérni, az étrendtől függően elhagyta a nasit, a cukrot, fehér mérgeket, átállt egy rendszerre, előre gondolkozva, nem csak ami és amikor eszébe jut."
    Persze, ezeknek az elhagyása mindig segít. Másik oldalról én fogytam úgy is, hogy reggelire péksüteményt ettem, edzés után meg egy negyed doboz (nem édesítős) fagyit :) Bajom nem lett tőle, de nem is ajánlom senkinek, akkor még csak "érzésre" fogytam (aztán vissza is híztam mindet).

    "A húsipari termékeket meg nagyon óvatosan fogyasztanám, főleg az olcsó virslit és májkrémet, rengeteg műanyaggal vannak teletömve."
    Ezt aláírom én is, nyilván megnézem mi van benne mielőtt megveszem (már csak a ch tartalom miatt is, 20g-hoz mérve irdatlan különbségek tudnak lenni). Megjegyzem, hogy egy minőségibb virsliben meg egy átlagos főtt sonkában "összetevő" listája alapján nagyjából ugyanannyi adalékanyag van.

    "De a zsírokat nagy mennyiségben csak bizonyos pulzustartományon belül használja a szervezet, ugyanis nehéz és lassú belőlük energiát nyerni a szénhidrátokhoz viszonyítva. Alacsony pulzus tartományon elhiszem, hogy ki lehet tekerni a világból, de egy intenzív edzés vagy verseny közben biztosnak gondolom, hogy még a Te szervezeted is keresné a ch-t, amit nem találva aztán hamar eléheznél. "
    Persze, de ezt írtam is a cikkben. Viszont azt is kalkuláld bele, hogy (sportorvosi mérések alapján) a ketogén étrendhez adaptált szervezet 2,5x hatékonyabban állít elő zsírból energiát, mint a nem adaptált (és az adaptáció ugye kb. 4 hét, szóval ha verseny közben elfogy a ch, akkor nem fog hirtelen tudni átállni a szervezet). Ez lényegében azt jelenti, hogy a keto adaptált egyéneknél jóval magasabb az a pulzus tartomány amikor a szervezet még fedezni tudja az energiaigényét zsírból.

Új hozzászólás Aktív témák