Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ANT81

    csendes tag

    válasz IgorKGB #16 üzenetére

    ?????? :F :F

    Ha ez a cikkre volt reakcio, akkor nem tudom feltunt-e, hogy szo nem volt semmifele 12900-rol.....az inteles mac pro-rol volt szo, ott meg momentan a 28 magos W-3275M xeon a max...

    Ettol fuggetlenul nekem tokre ugy remlik, hogy tobb helyen nem "csak" 2 darab m1 max osszedrotozasarol irtak kizarolag, hanem 4-rol is.
    Ha igy lesz, akkor valszeg az 1-2 max-os megy a combosabb nagy imac-be, a 2-4 max-os meg a mac pro-ba....szerintem.

  • ANT81

    csendes tag

    válasz Syl #33 üzenetére

    - Ha egy alkalmazásnak több ablaka van nyitva (pl. word), akkor erről a rendszer semmilyen infót nem ad. A dock-on ugyanúgy csak egy pötty van, mint az egyablakos programoknál. Alt+tab-nál is zsonglőrködni kell, hogy előhozza a többi ablakot.

    Nem hasznalok word-ot, nekem eleg a textedit is, de ha jobb gombot nyomok a dock-on a program ikonjara, akkor remekul latni melyik ablak van legelol (szerkesztes alatt), mi van meg megnyitva, es melyik van lent minimalizalva.
    Ez word-on nem igy van?

    - Ha minimalizálok egy ablakot, akkor alt+tab-bal nem hozza fel.

    Engem szemely szerint pont az zavarna ha felhozna. Azert raktam le, mert utban van, ill. mostanaban nem kell.
    Erre az ablakos szenvedesre en azt alkalmazom, hogy az egyik egergombra raraktam a mission control-t, egy masikra meg az alkalmazas ablakokat (amit aztan kesobb atraktam hot corner-re, mert valami remek bug miatt egyszercsak megszunt az egerem eme gombjanak supportalasa...), igy kenyelmesen tudok bill. (es dock) nelkul programot valtani, + valasztani a nem dock-on piheno ablakok kozott....vagy ha sok az ablak, es ez mar attekinthetetlen, akkor jobb gomb a program ikonjan, mint fentebb irtam.

    [ Szerkesztve ]

  • ANT81

    csendes tag

    válasz Syl #46 üzenetére

    Alkalmazásbalakok funkció semmit nem ér, mert csak az előtérben futó alkalmazás ablakait mutatja.

    Felve kerdezem meg, nem lehet hogy a problemara az a valasz mint amit Steve Jobs mondott anno? Rosszul fogod :)
    Lehet hogy bennem van a hiba, de nem latom be, miert is gond a jobb klikk a dock-on, mikor tart vagy 1-2 mp-ig a megvalositas, raadasul azt is latom mi van minimalizalva. Ha orrba-szajba hide-ol a juzer, az valoban okozhat par mp fennakadast (foleg ha nem tudja az ember melyik program ablakat keresi - bar ez azert nem tul gyakori), nalam is elofordul neha....nem kell tulzasba vinni egyiket sem ;)

  • ANT81

    csendes tag

    válasz Syl #49 üzenetére

    Biztos velem van baj, elvégre 20 windows és 4 év linux használat után elvárom, hogy egerészés, jobbklikelés és menübenkattintgatás helyett egyetlen billentyűkombinációval (cmd+tab) előtérbe kerüljön a keresett alkalmazás/ablak.

    Hogy oszinte legyek, igen :)
    Vagy ne hasznald a hide-ot + minimize-t, es ott lesz minden a cmd+tab-ra, ha a fenti megoldas nem fexik.
    Mondom, ha ebbe a gondba belefutok, hogy sok a nyitott program es az ablak, es mondjuk hide-oltam azt ami kene, akkor ez nalam ennyi: programra katt a dock-on, majd hot cornerre tolom az egeret....ez MAXIMUM 1,5 mp, de siman lehet hogy inkabb csak 1! Ez nalad mondjuk 10 futo programnal mennyi ido windows-on vagy linuxon ami miatt mac-en ez olyan gaz?
    Szoval csak ezert nem ertem a gondot (ennel meg a cmd+tab sem nagyon gyorsabb, foleg ha 8 program megy egyszere, es nem csak 2 kozott valtogatsz)... Minimize-ot meg akkor hasznalok, ha arra az ablakra tokre nem lesz szuksegem mostanaban...mint most, amikor 8 chrome ablak van a dock-on 1000+ tabbal... :) Masik 150-200 tab fent van...

    El tudom en fogadni ha valamit valaki mashogy szokott meg, es az ujra nehezen all at, azt is, ha lenyegesen gyorsabban meg lehet valamit csinalni, de akinek ez nem eleg gyors... :D

  • ANT81

    csendes tag

    válasz arn #54 üzenetére

    Őőőőő.....hogy? :)
    Mármint ez mire volt válasz? :)

    [ Szerkesztve ]

  • ANT81

    csendes tag

    válasz arn #58 üzenetére

    Ja ertem...lerakni nem tudom hogy kell egyszerre sokat, en azt szoktam olyankor ha belefulladok az ablakokba, hogy nyomok egy alt+command-ot annak a programnak az ikonjan ami eppen kell, az hide-ol minden mast...ha a tobbi kell, majd eloszedem megint.

    [ Szerkesztve ]

  • ANT81

    csendes tag

    válasz Robitrix #61 üzenetére

    Mindig elmosolyodom azon, mikor egyesek semmi mast nem latnak csak az arcedulat, es valahogy nem ertik meg, hogy van akinek evek ota bevalt a gep, az os, es az sw is, ami esetleg - nyilvan nem mindig - vagy jobban van optimalizalva mac-re, vagy meg sem jelent win-re. Ezen tul meg mikor valaki keres pl. evi $10-40k-t adott esetben mac-en, es vesz egy gepet mondjuk 4 evre, szerinted milyen magasrol szarja le azt, hogy sporolhatott volna mondjuk $4k-t?
    Mikor cegre veszi, szamlara...
    El kene mar felejteni ezt a kelet-europai mentalitast, vannak joparan akik ennyi penzert nem hajlandoak ujra ismerkedni masik rendszerrel meg programokkal...

    Azt mar csak zarojelben jegyzem meg, hogy a mac pro alapara elegge nem 4 millio, hanem 2,2, es lenyegesen olcsobb volt az ezt megelozo modellek barmelyike, plane mig nem ennyi volt a dollar es euro (persze az is igaz, hogy alaptipust en se vennek, ahogy sokan nem...)
    (1. gen sajtreszelo $2,5-4k, nemelyik tipus $5k, de jellemzoen $3k korul...kuka mac pro $3-4k...az uj meg most $6k...)
    Nem nagyon lepodnek meg, ha az uj mac pro $5k-n nyitna...

    "Ezen nem sokat változtat, hogy ARM vagy nem ARM proci van benne. A korábbi modellben maximum 2 darab 28/56-os XEON proci volt. Azért 56 mag és 112 szál nem versenyezhet teljesítményben mondjuk két 5990X Threadripper 128 magjával és 256 szálával teljesítményben."

    De versenyezhet. A mostani beteg gpu arak mellett meg aztan foleg.
    Ha pl. 20-30 mag utan erdemben nem skalazodik rendesen, mert a gpu szamolna a szamolni valot, nem a cpu...
    Hamarosan - meg iden - szerintem latni fogjuk mit tud 4 darab m1 max egy gepben.
    Meg1 zarojel, az utolso mac pro-ban tudomasom szerint mindenkepp 1 proci van, nem 2 ahogy irod (az cto-ban sincs)...igy 28 mag 56 szal a max.

  • ANT81

    csendes tag

    válasz Balu972 #66 üzenetére

    M1 pro/max es M2 pletyka is van tavaszra mac mini fronton. En mondjuk a pro-t tartom valoszinu(bb)nek, max talan csak imac-be lesz iden. Ha vennek, es nem surgos, akkor wwdc-ig meg varnek....

Új hozzászólás Aktív témák