Új hozzászólás Aktív témák

  • Aliszalámi

    tag

    válasz ChipKng #26 üzenetére

    Miért? Komolyan azt gondolja valaki, hogy az emberektől várják, hogy na mit csináljunk srácok, dugjuk össze a fejünket?!
    Bevándorlás kapcsán most van két tábor, az egyik a multikulti-fogaddjukbe jézus is bevándorló volt társaság, a másik meg a barbár hordákat vizionáló.

    Elmondom mi a valós probléma. Szempontunkból legalábbis. Ha befogadunk valakit akkor az vagy képzett, vagy nem. Ha képzett akkor már megy is Nyugat-Európába ahol egyébként örülnek neki, meg a képzetlen is, akinek már annyira nem örülnek, mert telített a képzetlen munkaerővel betölthető állások száma. Különböző nemzetközi egyezményekkel remekül kihozták, hogyha nem kell egy menekült akkor visszatoloncolhatják oda, ahol regisztrálták. Na ezek vagyunk mi. És kik nem kellenek nyugatra? Na ez a probléma.
    És akkor ezek csak a felnőttek. Mi lesz a gyerekekkel és az idősekkel?
    Ha ezt a kérdést sikerül elbagatellizálni a "sorry about our prime minister" (értjük már megint a problémával és nem a torllkodással van mindenki elfoglalva) szerű lózungokkal, akkor a következő "menekült" gettó jó eséllyel Budapesten lesz.
    Vagy bejátszatjuk azt is, hogy csak a képzett munkaerőt engedjük be. Ezzel két probléma van azon kívül, hogy morálisan milyen hatása van, ha pl a gyerekeivel és a képzetlen feleségével már nem menekülhet. Az egyik, hogy erre eddig is volt lehetőség, a blue card, a másik, ebből adódóan a képzett többnyire nem szorul rá, hogy a zöldhatáron szórakozzon.

    Mondtam is egyébként, hogy szerintem felesleges az ilyen kommunikáció, és azt is leírtam, hogy miért.
    De amúgy nincs mitől tartani, mert a problémákra a bizottságok úgymond zárt klubbok, ahova a belépő a szakértelem, csak kicsit zavar a közvélemény általános butasága, és, hogy a hangos többség nagyon nem ért hozzá, ellenben nagyon szeret féligazságokkal okoskodni.

Új hozzászólás Aktív témák