Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabe8719

    senior tag

    Hát necces volt. Közvetlen a helyreállítás után volt a tárgyfelvételem is, hát jóindulattal sem mondanám, hogy kielégítően működött a rendszer. Sajnos tapasztalatból tudom azt is, hogy a PTE-n túlságosan sok minden nem úgy van, ahogyan lennie kellene. (sorolhatnék olyan példát is, ahol fontos jogszabály nincs betartva..) A problémák egy része figyelmetlenségből, a másik része egyszerű szakmai hozzáértés hiánya és a "nemtörődöm" nagyképűség miatt áll fenn. Szomorú.

    [ Szerkesztve ]

  • gabe8719

    senior tag

    válasz priti #66 üzenetére

    Sok mindenben abszolút egyetértek veled, én is pl. elég furcsán néztem magam elé, amikor Jfényszarun melóztam és a Samsung gyárban japán szakemberek álltak az új Panasonic gyártósor felett az SMD csarnokban, és épp rakosgatták össze a darabokat azért, hogy Koreának még jobban menjen a szekér. (Az meg nyilván egy másik kérdés, hogy a tesztüzemnél egy magyar srác koppintott az orrukra, hogy hibás a vezérlés, és ezért nem hozza a sor a névleges darabszámot..)

    Kritikaként annyit fogalmaznék meg, hogy ha szerinted az úgy működik, hogy a "BME nehéz, a jogot meg beseggeli és kész", akkor ennek járj utána jobban.. :)
    A jogot is érteni kell ha vinni akarod benne valamire, ha viszont valaki nem tudja megérteni és felfogni, jó eséllyel beseggelni sem tudja, mert terjedelmi okokból kvázi képtelenség bemagolni. Ha valaki esetleg akkora terminátor, hogy sikerül még ez is, komoly esélye van rá, hogy megbukik a vizsgán, ha A-ról B-re nem tud következtetni.
    Nyilván azért mentem jogásznak, mert a matematika egy bizonyos szint felett inkompatibilis az agyammal, épp ezért elismerem, hogy bizony a mérnököknek sincs könnyű dolguk. Minden tiszteletem azoké a szakembereké akik képesek voltak végigcsinálni, átlátni és e téren "problémamegoldani", de azért úgy gondolom, abszolút indokolt a kölcsönös tisztelet.
    A jogi egyetem mellett alapszinten magam is konyítok az elektronikához és barkácsoláshoz, nagyjából középszinten a telekommunikációs és informatikai dolgokhoz, az érdeklődésembe pedig szinte minden beletartozik valamilyen szinten. Jogász berkekben nyilván ehelyett általánosabb a nagyképűség, de azért a "dr. lesz és mindenki bekaphatja neki" dolgot itt és most, személyesen kérem ki magamnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák