Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • n00n

    őstag

    válasz hunmyke #13 üzenetére

    Ott valóban korrektebb gépek vannak, de 512 mb rammal. :D Egy komolyabb programot C-ben lefordítani egy örökké valóság. :)

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz hunmyke #13 üzenetére

    Nekem elég volt programozás gyanánt az, hogy a tanár feladta a feladatot, és kiment kávézni - oldjátok meg. A Rókusról beszéltem, sajnos máshol kevés óránk volt. Azóta hallottam volt némi változás, de az odajáróktól hallom sajnos még sok a nagyon gyenge, felkészületlen tanár és fejetlenség.

    Van összehasonlítási alap, PPKE-ITK mérnök infó és GDF után. Azt hiszem megtaláltam végre azt a helyet, ahol tényleg 10-ből 10 tanár felkészült,lelkiismeretes... külön felsőbbéves konzulensek tömege áll a csoportok rendelkezésére akik lelkiismeretesen segítenek. Minden kérdésre mindenkivel foglalkoznak. Igaz itt nem lehet 7 évig diákért járni, mert úgy kirúgnak mintha oda se jártál volna. Az első éves matek pl kb 10x-ese a Pollackosnak. Ott elderiválgattunk fél évig, itt már brutál integrálás a végére, és külön tárgy diszkrét matek linalggal... 13 kredit összesen...
    Emellett technikailag is remekül fel van szerelve. Pénz is van bőven. Igaz a papoknak mindig is volt cash :D ... de nem reklámozom, mert kis kar és maradjon is így :D 70-100 fős évfolyamokkal pont azért jó mert nem ismert annyira és így jobb az oktatás :) Nem csodálom PMMK-n is felvesznek ~280 embert... ~20% fejezi be. (most már 340-es keretszámot kapott)

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz hunmyke #23 üzenetére

    Engem inkább az zavart, hogy ugyan nagyon szépen lenyomják az analízist, több félévben, rendszermodellezést (vegyipari szabályozások), de amikor ugye elmegy az ember valahova dolgozni, akkor
    - FTP szerver felállítás
    - IT biztonsági megoldások managelése
    - nem megy az Outlook a usernél
    - milyen szervert szerezzen be a cég, paraméterek meghatározása
    - a munkahely weboldalának karbantartása

    Ilyen jellegű feladatok merülnek fel, szóval sokra megyek azzal, hogy tudok (nem tudok) integrálni.

    Amúgy megjegyezném, hogy a PTE PPMK-nak (Pollack) kb. semmi köze nincs a PTE Informatikai Igazgatósághoz, ami az egyetem teljes informatikai működéséért felel... Szóval a Pollackon uralkodó állapotoknak sem.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz hunmyke #28 üzenetére

    " Sokszor ezeken több hasznos tudást szed össze a hallgató, mint egyetemen, és kicsit emberibb módon bánnak a fizető hallgatóval."
    Ez leginkább az egyetem szégyene. Egy mérnöknek többet kellene tudni, mint egy OKJ végzettségűnek.

    Nem azzal van a bajom, hogy tanítanak analízist, illetve hogy kicsit elavult az anyag (Bsc-vel amúgy ez változott, kicsit értelmesebb lett, én még előtte végeztem - azt már nem is mondom, hogy előtte, amikor a TTK-ra jártam, még kredit sem volt :D ) , de az arányokkal bajom van. Hanem mondjuk azzal, hogy kijöhet úgy arról a szakról egy informatikus mérnök, hogy alapokat nem tud (pedig ugye itt pont egy alapot kapna az ember).
    A másik bajom, hogy hasonló rémségeket nagyon sok egyetem nagyon sok szakán (nem csak műszaki) tanuló/tanult emberektől hallok.

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák