Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Pingüino #29 üzenetére

    Ezzel az érveléssel nekem az a bajom csak, hogy úgy állítod be, mintha teljesen random őrjöngő őrültként kötnének bele cégekbe minden ok nélkül, pedig ez nem igaz. Ott volt az embargó ellenére Iránnak eladott cuccok esete, vagy a számtalan megvesztegetés, meg ipari kémkedés. Voltak ezekről kiszivárogtatott belső dokumentumok, nem alaptalan vádaskodásról van szó.
    Ha nem változna semmi, akkor az lenne a Huawei sorsa is valószínűleg, mint a ZTE, amit úgy tönkretettek, hogy azóta is él és virul, legalábbis az olyan piacokon, ahol a kínaiak dominálnak. Ilyen azért nem nagyon fordul elő mondjuk egy magyar vagy román céggel, mert itt nincs mögötte feltétlen állami támogatás, nem áll mögötte egy olyan erejű és pénzű államhatalom. Ez a félelem szerintem elég alaptalan.

    Darmol: Ez jó kérdés, nem tudom rá a választ. Lehet szerencsétlen kommunikáció, lehet sok minden más. Akár véletlenül jó cél elérése rossz eszközökkel/indokokkal. Innen nehezen tudnánk eldönteni.

    Colomb: Hát igen, a kínai cégek nem nagyon szoktak tőzsdére menni, legalábbis ezek a gigavállalatok. Így aztán nem is lehet belelátni a konkrét finanszírozási modelljükbe. De érdekes, és közeli példa a Malév esete, aki emlékszik rá, amikor az EU piacellenesnek ítélte meg, hogy állami pénzen él a cég. Pedig hát azért a Malév nem volt egy nagy konkurenciája senkinek. Ellenben egy egész iparágat kivéreztető multi az igencsak más tészta.

Új hozzászólás Aktív témák