Új hozzászólás Aktív témák

  • waccamár

    senior tag

    válasz Lenry #13 üzenetére

    Nem jól foglaltad össze.

    Ha a macska bent van, akkor 100%, hogy nem üti el autó pl., ami az egyik leggyakoribb ok.
    Nem kapja el kutya, nem mérgezik meg stb., tehát nagyjából a külső tényezők 99%-át eliminálod.

    És de, egy macska bent, lakásban, 100%-ban jól érzi magát, nem hiányol semmit, ha megadod neki azt, amire viszont szüksége van, amit igényel. (a játék, a foglalkozás, az aktivitás, a helyek amik neki vannak, a tápanyagdús kaja, stb.)

    Ha kint van akkor IS jól érzi magát, igen persze talán még jobban is, mint bent.

    Nyilván én is jobban érezném magam egy 3000 négyzetméteres losangelesi mansionben és ha egyszer megtapasztalnám, akkor vágyódnék vissza oda a budapesti lakásomból.
    De ettől függetlenül a budapesti lakásomban sem érzem magam rosszul.

    Sokkal több a veszély kint, ezért írtam, hogy nincs arányban a kockázat és haszon.

    De hát nyilván kinek mi, nekem az a fontos, hogy minél tovább éljen a macskám, egy házimacska 10-15 éveket simán lehúz.
    Ha valaki bevállalja azt, hogy egyszer nem jön haza a macskája, hát akkor lelke rajta.

    Vidéken nőttem fel, mindenkinek volt macskája de fogyóeszköz volt sajnos, pont ezért.
    És itt, budapest kertvárosiasabb részében is folyamatosan tűnnek el a macskák, mert kiengedik az emberek, mert "jobb kint neki". Mi a jobb neki, ha átmegy rajta a busz? :W

Új hozzászólás Aktív témák