Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulku

    veterán

    válasz azbest #46 üzenetére

    Pontosan...

    Tegyük már helyre a dolgokat...nem mindig csak jó és rossz van...és a média megmondja majd hogy ki a rossz...és akkor onnan az lesz a Gólem...azt vettem észre manapság majd minden ámerikai filmben a rosszak általában oroszok (na jó, azért az arabok is...)...nem véletlen ez...

    Egy másik (nem te általad írt) kommenthez:

    Teljesen igazad van abban, hogy a mocskos szovjetúnió mit csinált velünk...ezt nem lehet és nem is kell tagadni...ez undorító volt. ÍDe ne feledjük, hogy ezek azok az arconsmárolós vérkommunista buzerátorok vezetésével kivitelezett ügyek voltak, amikre szerintem a ruszkik ma sem igazán büszkék (pl: Katyn) .

    Nekem pl sokkal jobban bevonzza az irritációs együtthatómat egy olyan agresszor aki mindig olyan helyekre vonul be, amihez az ég világon semmi köze nincs (Irak, Szíria, Vietnam...stb) mint az olyan másik, akinek legalább - már a nyelv ügyén - valami köze van ahhoz (Krím)...de ízlések és pofonok...

    Somatom: Ezt én is vallom, de ez egyesek szerint már nyílt....antiszemitizmus :)

    [ Szerkesztve ]

  • Somatom

    veterán

    válasz azbest #93 üzenetére

    Maxxximálisan egyetértek.

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz azbest #93 üzenetére

    Asszam, Husszein, Khadafi vagy épp a Kim Jong család azért lett pszichopata népírtó diktátor, mert az USA azt csinált belőle?

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • tegbashar

    tag

    válasz azbest #93 üzenetére

    Vicces, amikor egy többszörös népirtó, 250 éves állam akarja diktálni a kultúrát több ezer éves hagyományokkal rendelkező országokban.

    Azt gondolom (azaz egyetértek a gondolattal), hogy ami nem fejlődik, az elpusztul.

    Ez a majd 250 éves államot a több ezer éves hagyományokkal rendelkező országokból átutazott emberek alapították, majd formálták a saját szájízük szerint. Nagyhatalommá válásuk egyik komponense nyilván köszönhető a temérdek értéknek, amit a föld alatt és a földön érhettek el. Botor gondolat, hogy egy másik komponens az a fentebb írt "saját szájízük szerinti alakítás"? Szerintem nem az.

    A begyöpösödött történelmi háttérrel rendelkező országok - államformától függetlenül - tulajdonképpen évszázadok óta stagnálnak (oké, a paraszt busszal megy a szántóföldre, nem lovaskocsival és iPaddal kergeti a legyeket rózsabokréta helyett (mit tudom én mivel hajtották a legyeket régebben, csak távolabbra akartam mutatni az újságpapírnál)). Továbbá "szemmel láthatólag" már nem öröklési szisztémában történik a hatalom gyakorlásának átvitele, de amíg a politikai vezető szerep érték, addig mi más lehet a vezető pozíciókban levők legfontosabb motivációja, mint annak a megtartása? Ez persze az USA-ra is igaz ma már, de a fejlődési ívük akkor is kivételes bármi egyébhez viszonyítva.

    És ha tényleg igaz a fejlődéssel kapcsolatos hitem, akkor miért ne lenne fenyegetés egy lendületben levő civilizációnak egy-egy lassan haldokló ország által keltett tályog-hullám, ami ellen jobbnak látják cselekedni?

    Érdekes, hogy felhívod a figyelmet a folyamatban történő gondolkodás szükségességére, miközben te magad is elakadsz az anarchia állapotnál, és (szerintem tévesen) totális kiirtás eredményre jutsz? Nem lehet, hogy a modern kori gyarmatok szerepe a fellelhető nyersanyagon túl a fogyasztói társadalomba történő integrálása, a kezdeti időszakban olcsó munkaerő tömegek megjelenése is ugyanakkora érték számukra? Gondolok itt pl. a pár százmillióval több eladott iphonera, a bekebelezett területeken esetleg fellelhető zseniális elmék integrálására, nem feledve a hadászati szempontból kulcsszerepet betöltő pozíciók megszerzésére satöbbi.

    Nem gondolom azt, hogy nem lehet fejlettebb rendszert építeni mint amit az USA képvisel (hadd vicceljek, ott van pl az USB!), de mint ahogy elhangzott mi magyarok a kisebbik rosszat keressük - nos, Amerikánál én nem sok kisebbik rosszat ismerek.

    Elméleti szinten sokkal inkább vevő lennék a libertariánizmus valamelyik (nem szélsőséges) válfajára, mit például a minarchizmus, persze nem kis félelemmel a gyakorlati működés korcsosulására (lásd ugye Marx-Engels).

    A fentiek szerint bizony elkerülhetetlen a beavatkozás létszükséglete.

    Tovább megyek. Miért kellene elfogadni ezt a csak hatalmas áldozatokkal fenntartható nacionalista világképet? Mi az öreg isten szükség van az ilyen kis mitugrász, látszat hatalmat gyakorló kormányokra, az alájuk telepedett államfőkkel, miniszterekkel, önkormányzatokkal satöbbi? Szerintem nem angol, német, török, azeri... ember él a Földön, hanem egyszerűen csak emberek. Emberek, akikkel évezredek alatt elhitették, hogy azért kell elfogadniuk, hogy természetes dolog, hogy esetleg hó végén már kiflicsücsköt tud csak enni, (hadd ne soroljam)...mert bizonyos Istennek/Isteneknek és/vagy nemzeti hagyományoknak a védelme zajlik éppen, amire sokkal fontosabb költeni, mint a saját kézzel fogható nyomorának a megszüntetésére.

    Nehéz nekem ezt most befejezni, ezért ide huszár-vágok egy Hofi idézetet:
    - Mi az, negyven kiló és legel?
    - Jövőre te!

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz azbest #114 üzenetére

    senki nem állította az ellenkezőjét tegbashar-nak írtam azt amit.
    Osztom amit mondasz, 1 rész kivéve:
    Média démonizálja mások kultúráját meg alantasnak állítják be?! Te melyik európában élsz ember? Európa nyugati része muszlim simogatóvá vált. Sharia törvényeken gondolkodnak, meg a nagy liberalitásban az LGBT-k terrorizálják a normál polgárokat. A média meg még asszisztál is hozzá a ferdített interjúikkal meg cikkeikkekl stb. Igen, Magyarországon kicsit másik irányba gurult el gyógyszer, de nem abból kell kiindulni, hanem a nagy átlagból. A V4-eken (azok is már csak részben) kívül senki nem ágál a kvóták meg hasonló baromságok ellen.

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • tegbashar

    tag

    válasz azbest #114 üzenetére

    Olyan állításokat adsz a számba, amiket nem tettem meg és nem is szándékoztam mondani. Rühellem, ha kioktatnak, gondolom te is így vagy ezzel, de hadd kérdezzelek meg: miután leírtam, hogy "nem szélsőséges" hogy sikerült mégis ide kilyukadnod? Lehet kevered a szélsőséget szót az ismeretlennel?

    Nem látod a fától az erdőt. Európa szemete ment Amerikába? Akkor tehát a hatalmat gyakorló, eretneküldözést, gyarmatosítást, népírtást támogató hatalmi erők szerinted a jók közé sorolandók?
    Mondj már egy európai - sőt mondj a világon bárhol fekvő országot, aminek az alapítása nem gátlástalan rabláson, népirtáson, hazudozáson alapul!
    A szegény britek is, ha jól emlékszem az olvasmányaimra, gyökerestül kiirtották a szigetországon előttük élő népeket. Mint ahogy mi is, mint mindenki más.

    Az erősebb kutya.. szólás mi másra világítana rá, mint az evolúció működésére? Az oroszlán is szociopata, amikor foggal-karommal megvédi/megszerzi a területét?

    Mi az az általánosítás, hogy Kínát szidni és utálni kell? Nem kell! Lehet, van aki így gondolkodik - én például nem.

    A führeres megjegyzésed pedig erősen azt sugallja, hogy halovány gőzöd nincs a minarchizmusról, amit említettem, pedig az alapjait ugye 1 perc alatt át lehetne tekinteni...

    Teljes mellszélességgel nekirontasz a tiedtől gyökeresen eltérő világnézetemre válaszképpen arra, hogy egy logikai bukfencre mutattam rá?

    Tudom, hogy nem tudlak semmiről meggyőzni - nem is áll szándékomban. Nekem (már) nem forr fel a vérem, ha valaki nem ért velem egyet.
    Örültem, hogy az egyik kedvenc szakmai fórumon ennyire nyíltan lehet megvitatni - lássuk be - nem ide illő kérdéseket, ezért osztottam meg néhány gondolatomat, részemről ennyi.

    sad_Vamp:
    Nem hiszem, hogy minden embert egyenlőnek kéne tekinteni és sajnálom ha erre utaltak a szavaim. Ezzel nem az alá/fölérendeltséget akarnám képviselni, hanem annak a természetességét.

    Az emberiséget fejlődőképesnek tartom, a te példádat követve mutatnék rá valamire: a matriarchális társadalmi rendszert váltó patriarchális rendszerek a világ minden táján pont ugyanúgy kezelték a nőket, mint ahogy a muszlimok teszik jelenleg. De a világ változik, sok helyen szerencsére ez a nézet már csak marginális. Nem lehet, hogy ez délen/keleten (és északon, nyugaton, no meg itthon is) ez változni fog?

    Azzal viszont teljes mértékben egyetértek, hogy jelen időben a megosztott gondolataim nagy része életképtelen. De talán, ha 20 éve akarta 1 ember, tíz éve 20 000, jelenleg esetleg pár százezer - akkor talán pár tíz év múlva az ilyesmiben hívők létszáma elérheti a kritikus tömeget.
    Addig is csak annyit érzek "dolgomnak", hogy itt-ott leírjam ezt, hátha akad 1-2 fül (szem) aki elgondolkodik ezen, ötleteivel talán jobbá téve átadja másoknak. Vagy csak elgondolkodik a változás szükségességén, és előrukkol egy jobb ötlettel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák