Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Tigerclaw #100 üzenetére

    nem ártana, ha nem felejtenéd ki a képletből, hogy a konfliktusok zömét az usa okozza.
    országok belügyeibe való folyamatos beavatkozás, cia akciók, sorozatos kormánybuktatások.
    és nem azért, hogy ne öljenek ott meg senkit, hanem azért, hogy az usa gazdasági érdekeit kiszolgálják.

    pozitívan tekinteni egy országra, aki gyakorlatilag az egész világgal hadban áll, saját magát is beleértve, erős vakságra utal. persze lehet, hogy nem kellene az egész országot emlegetni, mert nem az egész usa áll hadban mindenkivel, csak az usa lobbista pénzügyi körei a világgal.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz Tigerclaw #100 üzenetére

    Amúgy jól látod: amíg nem velünk történik (vagy legalábbis nem érópán belül, ha nagyban nézzük) akkor NEM a mi dolgunk. Nem kell, hogy minden s#@{ban kanál legyen a nyelvünk! Ha beavatkoztak, az meg is látszik: nézd meg mi lett belőle! lásd a jelenkori példát: az egyszeri normális német, svéd és holland és angol most köszöni is szépen (főleg a nőneműek)... és ha nem vigyázunk, hamarosan mi is köszönhetjük.
    Az hogy európában jólét és nyugi van/volt, az nem kiváltság. Azért elődeink és az ő elődeik is megdolgoztak. Megvívták a saját harcaikat, és megvédték a saját hazájukat, stb. stb., és se nekik, se nekünk nem kötelességünk kiemelni a #>@ból más "elmaradottabb népeket" (amúgy is a túl hirtelen és indokolatlanul jött fejlődés soha nem vezet jóra -pl. afrikai törzsi kultúra vs. kalashnyikovok). Rendezzék el maguk között, aztán ha van egyöntetű álláspont majd lehet velük beszélgetni. Ha beavatkozol egy ilyen dologba, honnét is tudod tulajdonképpen, hogy a jó oldalra állsz be?!

    De ha minden áron világmegmentő irgalmatos szamaritánus szeretnél lenni, akkor ne másokat rángass bele, hanem indulj el valami afrikai segítő misszióba... biztos szívesen fogadnak önkénteseket. ;)

    [ Szerkesztve ]

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • Tulku

    veterán

    válasz sad_Vamp #102 üzenetére

    Sajnos a képlet nem ennyire egyszerű...

    Talán Szent Ágoston mondta, hogy ami az egyiknek ínség, az a másiknak bőség...
    Ahogy, amilyen szinten mi élünk itt Európában (igen még mi is magyarok) az (bármilyen furcsa) annak is köszönhető, hogy ők hogyan nyomorognak. Biztosan egyikőtök sem ért velem egyet ebben az ügyben, de szerintem ez olyan anyag megmaradás törvény szerű állapot a föld - mint zárt rendszer - egészére vonatkoztatva...

    Az viszont, hogy ezt az (persze nem túl egyensúlyi) állapotot, egy még instabilabbra cseréljük (migráció) teljességgel mindkét fél halálával egyenértékű...ebben teljesen egyetértek...

  • azbest

    félisten

    válasz Tulku #103 üzenetére

    " az egyiknek ínség, az a másiknak bőség"

    Nono... alapból, ha nem üzletelnek egymással, akkor semmi közük egymáshoz. Abban van igazság, hogy a nyugati hatalmak már régen is beleszóltak a távoli birodalmak életébe. Akkor is kirabolták őket.
    A britt gyarmatok, a francia gyarmatok (14 afrikai ország, akiket csak névleg engedtek el, de francia pénzben, francia bankban kell tartaniuk az államkicstárat és adót kell fizetniük a franciáknak, valamint a hadsereg is csak francia lehet, különben halál), meg a többi ...

    A világ nem sokat változott, csupán az elnyomó országok életszínvonala magas és némelyik elnyomott életszínvonala is nőtt kicsit. Plusz mindenféle cukormáz van kenve a nagyhatalmak köré, de a látszat mögött máig az erőszak és az elnyomás a hatalom eszköze a most másképp nevezett gyarmatokon. Régen is selyemkesztűből osztották a halált, ma is.

    Nameg abban van különbség, hogy újra megerősödött pár keleti birodalom. Kínai és india sosem volt még ilyen erős. És ez annak is köszönhető, hogy kötelező a tagállamoknak integrálódni, nem aprózódhat el mindenféle terület. Mégha a cukormázas nagyon szabad nyugat ezt erősen kritizálja is. Miközben az eu is inkább szemet huny a saját elaprózodott tagországaiban zajló további aprózódás erőszakos elfolytása felett. Nem lepne meg, ha 100 év mulva az eu helyén az amcsi és az orosz birodalom találkozása lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz sad_Vamp #102 üzenetére

    "amíg nem velünk történik (vagy legalábbis nem érópán belül, ha nagyban nézzük) akkor NEM a mi dolgunk."

    :((( (erre inkább nem mondok semmit)

    Persze ha minket is "meglátogatna" Putyin, akkor gondolom elvárnád a segítséget az EU-tól, a NATO-tól, vagy az USA-tól.

    "De ha minden áron világmegmentő irgalmatos szamaritánus szeretnél lenni, akkor ne másokat rángass bele, hanem indulj el valami afrikai segítő misszióba... biztos szívesen fogadnak önkénteseket. "

    Nem akarok az lenni, de megteszem itt amit tudok és legfőképp becsülöm azokat akik ezt vállalják, legyen az egy egyén vagy egy kormányzat.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz Tigerclaw #105 üzenetére

    Nem várnám el, partizánkodnék. Vagy így, vagy úgy de próbálnék tenni ellene. És ez a lényeg. Az általad sajnált országok jóformán semmit nem tesznek ellene, jön az egyik diktátor a másik után, nyomatják a belsőviszályokat, de a saját jólétükért keveset tesznek. Nem kötelező nekik elviselni a "fehérembert" ügyködését (kémkedés és destabilizálás szintjén sem) vagy esetleg segélyeit, de valahogy mégis ezt teszik.

    [ Szerkesztve ]

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Tigerclaw #105 üzenetére

    miért, te nem látod a különbséget egy "semmi közünk hozzá" helyzet és egy "aláírt szerződések által szabályzott" helyzet között?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • tegbashar

    tag

    válasz azbest #93 üzenetére

    Vicces, amikor egy többszörös népirtó, 250 éves állam akarja diktálni a kultúrát több ezer éves hagyományokkal rendelkező országokban.

    Azt gondolom (azaz egyetértek a gondolattal), hogy ami nem fejlődik, az elpusztul.

    Ez a majd 250 éves államot a több ezer éves hagyományokkal rendelkező országokból átutazott emberek alapították, majd formálták a saját szájízük szerint. Nagyhatalommá válásuk egyik komponense nyilván köszönhető a temérdek értéknek, amit a föld alatt és a földön érhettek el. Botor gondolat, hogy egy másik komponens az a fentebb írt "saját szájízük szerinti alakítás"? Szerintem nem az.

    A begyöpösödött történelmi háttérrel rendelkező országok - államformától függetlenül - tulajdonképpen évszázadok óta stagnálnak (oké, a paraszt busszal megy a szántóföldre, nem lovaskocsival és iPaddal kergeti a legyeket rózsabokréta helyett (mit tudom én mivel hajtották a legyeket régebben, csak távolabbra akartam mutatni az újságpapírnál)). Továbbá "szemmel láthatólag" már nem öröklési szisztémában történik a hatalom gyakorlásának átvitele, de amíg a politikai vezető szerep érték, addig mi más lehet a vezető pozíciókban levők legfontosabb motivációja, mint annak a megtartása? Ez persze az USA-ra is igaz ma már, de a fejlődési ívük akkor is kivételes bármi egyébhez viszonyítva.

    És ha tényleg igaz a fejlődéssel kapcsolatos hitem, akkor miért ne lenne fenyegetés egy lendületben levő civilizációnak egy-egy lassan haldokló ország által keltett tályog-hullám, ami ellen jobbnak látják cselekedni?

    Érdekes, hogy felhívod a figyelmet a folyamatban történő gondolkodás szükségességére, miközben te magad is elakadsz az anarchia állapotnál, és (szerintem tévesen) totális kiirtás eredményre jutsz? Nem lehet, hogy a modern kori gyarmatok szerepe a fellelhető nyersanyagon túl a fogyasztói társadalomba történő integrálása, a kezdeti időszakban olcsó munkaerő tömegek megjelenése is ugyanakkora érték számukra? Gondolok itt pl. a pár százmillióval több eladott iphonera, a bekebelezett területeken esetleg fellelhető zseniális elmék integrálására, nem feledve a hadászati szempontból kulcsszerepet betöltő pozíciók megszerzésére satöbbi.

    Nem gondolom azt, hogy nem lehet fejlettebb rendszert építeni mint amit az USA képvisel (hadd vicceljek, ott van pl az USB!), de mint ahogy elhangzott mi magyarok a kisebbik rosszat keressük - nos, Amerikánál én nem sok kisebbik rosszat ismerek.

    Elméleti szinten sokkal inkább vevő lennék a libertariánizmus valamelyik (nem szélsőséges) válfajára, mit például a minarchizmus, persze nem kis félelemmel a gyakorlati működés korcsosulására (lásd ugye Marx-Engels).

    A fentiek szerint bizony elkerülhetetlen a beavatkozás létszükséglete.

    Tovább megyek. Miért kellene elfogadni ezt a csak hatalmas áldozatokkal fenntartható nacionalista világképet? Mi az öreg isten szükség van az ilyen kis mitugrász, látszat hatalmat gyakorló kormányokra, az alájuk telepedett államfőkkel, miniszterekkel, önkormányzatokkal satöbbi? Szerintem nem angol, német, török, azeri... ember él a Földön, hanem egyszerűen csak emberek. Emberek, akikkel évezredek alatt elhitették, hogy azért kell elfogadniuk, hogy természetes dolog, hogy esetleg hó végén már kiflicsücsköt tud csak enni, (hadd ne soroljam)...mert bizonyos Istennek/Isteneknek és/vagy nemzeti hagyományoknak a védelme zajlik éppen, amire sokkal fontosabb költeni, mint a saját kézzel fogható nyomorának a megszüntetésére.

    Nehéz nekem ezt most befejezni, ezért ide huszár-vágok egy Hofi idézetet:
    - Mi az, negyven kiló és legel?
    - Jövőre te!

  • Somatom

    veterán

    válasz tegbashar #108 üzenetére

    Mi lenne azokkal az emberekkel, akik nem az amerikai értékrend, szokások, stb. szerint kívánnak élni? Mondjuk rezervátumokba, vagy koncentrációs táborokba zárnák őket? Pl. én nem örülnék annak, ha itt úgy tarthatnának a polgárok lőfegyvert, mint az USA -ban.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • Tulku

    veterán

    válasz Somatom #109 üzenetére

    "Mondjuk rezervátumokba, vagy koncentrációs táborokba zárnák őket?"

    Természetesen igen...mint ahogy ez meg is történt...az alávaló, maradi, senkiházi indiánok pusztuljanak...jön az új értékrend...a nyúwörldorder :)

    Nyilván semmi sem tökéletes...lehet azon is vitázni, hogy akár mi magyarok hány féle kasztból, rasszból, mi egyébből vagyunk összegyúrva és miért is pattogunk egyáltalán...de...
    Azért a történelem folyamán ezek a világhódító mega birodalmak mindig összeroppantak...az enyészetté lettek, történelem könyvek lapjaira szorultak...érdemes ezen elgondolkodni....

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz tegbashar #108 üzenetére

    A baj nem ott van, hogy a te szemedben mindenki egyenértékű ember, a baj ott van, amikor a másik fél szemében pont te nem vagy az. (és nem kell messzire menni, pl. elég a muszlimok vs. nők felfogásra gondolni) És itt már meg is dőlt a gyönyörű elméleted. Ahhoz, hogy az emberiség mint 1 darab egységes faj működjön, a különálló egyedeknek kellene egy bizonyos minimális szintet megütni. Mivel látjuk milyen fejlettségi és gondolkodásbéli különbségek vannak az egyedek között, ezért ez az eszmefuttatás semmi más csak egy utopisztikus gondolat. Jelen időben és állapotában egy halva született elmélet.

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • Somatom

    veterán

    válasz Tulku #110 üzenetére

    Ez később is sok konfliktus forrása volt. Kennedy Délvietnam -ra próbálta ráerőszakolni az amerikai "demokráciát". A vietnamiak egyáltalán nem lelkesedtek ezekért a reformokért. Később katonákkal kellett megtámogatni a "demokráciát", nehogy az elégedetlenség következtében a komcsik megnyerjék a választásokat. A vége az lett, hogy az USA az általa támogatott délvietnamiak tudta nélkül megállapodott az északvietnamiakkal, majd kivonult. Igazán nemes és gerinces cselekedet volt. Vagy, ott van az említett Irán. A sahot addig támogatták a "demokrácia építésében", amíg népfelkelés lett belőle, ami a szélsőséges Khomeini hatalomátvételéhez vezetett. Ez pedig az Amerikaellenes terrorizmushoz. Ez a fagyi is visszanyalt. Mellékágán ott van Kuwait. Ki ma a terrorista Iszlám Állam egyik legnagyobb támogatója? A meggyilkolt Saddam bosszúra éhes lánya. Stb., stb.

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • Tulku

    veterán

    válasz Somatom #112 üzenetére

    Az a probléma, hogy ezeket az infókat szinte mindenki ismeri, de beállítottsága okán sokan sokféleképpen magyarázzák...és erre egy lapáttal rádob még a média nevű szennytömeg...és persze az "átlagember" onnan tájékozódik, állít össze valami kesze-kusza képet, többnyire erre alapozza mentalitását is...

    De "megnyugtatásul" közlöm újra, azt amit 2500 évvel ezelőtt Buddha is elmondott:
    A keletkező dolgok elmúlóak...

    TKP: semmi nem tart örökké...az amerikai hegemónia sem...

  • azbest

    félisten

    válasz tegbashar #108 üzenetére

    félreértessz és/vagy félremagyarázol.

    Az usa-ba elsősporban európa szemete ment annó. A legelvetemültebbek, akik nem féltek elvenni bármit a gyarmatosítandó, elfoglalandó területen. Aztán persze elárulták a briteket is, akik számára gyarmatosítottak eredetileg. A rablás volt és lesz a gazdagságuk alapja.

    Az általad lassan agonizáló és begyöpösödött történelmi hátterűnek mondott országok csak megvoltak pár ezer évig az ilyen segítség nélkül is. Elvoltak a maguk konfliktusaival vagy éppen egyensúlyával.

    Nem kell messzire menni, hogy lássuk: morális korlátok nélkül könnyű szép fejlődési ívet csinálni. Gátlástalan rablás, félreállítás, hazudozás igazán meggyőző gazdagodáshoz vezet. És valóban, ez sokkal sikeresebbé teszi az ilyet azokkal szemben, akik moralizálnak. A szociopaták követendő példák ezek szerint.

    Bár azt sugallod, hogy valami más szélsőséges eszmét lehetne csak követni helyette, ez nem így van. Meg hogy egy führer alatt kéne egyesíteni a világot és akkor megoldódna a szegénység. Hát nem. Az élni és élni hagyni, valamint a fenntarthatóság az, ami egyensúlyt és tartós jómódot adhat széles rétegeknek.

    Az amúgy megvan, hogy kínát szidni és utálni kell ezért? Hiszen ott éppen az valósult meg, hogy a több ezer éve egymást írtó népeket egy háborúval egy kínává fogták össze és azóta sem engedik, hogy elszakadjon bármelyik terület. A függetlenség miatt fellázadókat pedig gyorsan leverik. Ha kína csinálja, akkor rossz, ha az usa, akkor jó?

    De a sok zavaros eszme helyett inkább megpróbálom leegyszerűsítve újra leírni, amit gondolok:

    a mézes-mázos felszín alatt, amivel az átlagember bizonygatja széplelkűségét és ártatlanságát, továbbra is a régi szabály a valóság: az erősebb kutya b@szik. Lehet mindenféle meseszerű szerepben mutogatni az usát, vagy bármelyik más nagyhatalmat. De valójában továbbra is szociopata agresszív gyilkos gyarmatosító mind. Csak a mai széplelkű emberek nem hajlandóak tudomásul venni ezt. A látszat a fontos, nem az amit valójában tesznek.

    (#111) sad_Vamp
    lehet, hogy egyenlőséget mond a a fejlett nyugat, de valójában az ő szemükben sem egyenlőek más népek. Hiszen a média és a propaganda pont, hogy démonizálja, alantasnak állítja be mások kultúráját, életben maradáshoz való küzdelmét. A nyugati emberek is ünnepelnek, amikor a gonosz terroristákat saját hazájukban lebombázzák. A keleti országokban is ünnepelnek, amikor 1-2 megszállót sikerül elkapniuk. Nameg a felvilágosult és széplelkű nyugati csürhe is bárkit meglincsel, ha sikerül rá okot találni, még a sajátjaik közül is. Attól, hogy szép ruhába öltözünk és próbálunk adni a helyi látszatra, még mindig állatok vagyunk. És könnyen ki lehet hozni ezt az állatot a legtöbb emberből.

    [ Szerkesztve ]

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz azbest #114 üzenetére

    senki nem állította az ellenkezőjét tegbashar-nak írtam azt amit.
    Osztom amit mondasz, 1 rész kivéve:
    Média démonizálja mások kultúráját meg alantasnak állítják be?! Te melyik európában élsz ember? Európa nyugati része muszlim simogatóvá vált. Sharia törvényeken gondolkodnak, meg a nagy liberalitásban az LGBT-k terrorizálják a normál polgárokat. A média meg még asszisztál is hozzá a ferdített interjúikkal meg cikkeikkekl stb. Igen, Magyarországon kicsit másik irányba gurult el gyógyszer, de nem abból kell kiindulni, hanem a nagy átlagból. A V4-eken (azok is már csak részben) kívül senki nem ágál a kvóták meg hasonló baromságok ellen.

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • tegbashar

    tag

    válasz azbest #114 üzenetére

    Olyan állításokat adsz a számba, amiket nem tettem meg és nem is szándékoztam mondani. Rühellem, ha kioktatnak, gondolom te is így vagy ezzel, de hadd kérdezzelek meg: miután leírtam, hogy "nem szélsőséges" hogy sikerült mégis ide kilyukadnod? Lehet kevered a szélsőséget szót az ismeretlennel?

    Nem látod a fától az erdőt. Európa szemete ment Amerikába? Akkor tehát a hatalmat gyakorló, eretneküldözést, gyarmatosítást, népírtást támogató hatalmi erők szerinted a jók közé sorolandók?
    Mondj már egy európai - sőt mondj a világon bárhol fekvő országot, aminek az alapítása nem gátlástalan rabláson, népirtáson, hazudozáson alapul!
    A szegény britek is, ha jól emlékszem az olvasmányaimra, gyökerestül kiirtották a szigetországon előttük élő népeket. Mint ahogy mi is, mint mindenki más.

    Az erősebb kutya.. szólás mi másra világítana rá, mint az evolúció működésére? Az oroszlán is szociopata, amikor foggal-karommal megvédi/megszerzi a területét?

    Mi az az általánosítás, hogy Kínát szidni és utálni kell? Nem kell! Lehet, van aki így gondolkodik - én például nem.

    A führeres megjegyzésed pedig erősen azt sugallja, hogy halovány gőzöd nincs a minarchizmusról, amit említettem, pedig az alapjait ugye 1 perc alatt át lehetne tekinteni...

    Teljes mellszélességgel nekirontasz a tiedtől gyökeresen eltérő világnézetemre válaszképpen arra, hogy egy logikai bukfencre mutattam rá?

    Tudom, hogy nem tudlak semmiről meggyőzni - nem is áll szándékomban. Nekem (már) nem forr fel a vérem, ha valaki nem ért velem egyet.
    Örültem, hogy az egyik kedvenc szakmai fórumon ennyire nyíltan lehet megvitatni - lássuk be - nem ide illő kérdéseket, ezért osztottam meg néhány gondolatomat, részemről ennyi.

    sad_Vamp:
    Nem hiszem, hogy minden embert egyenlőnek kéne tekinteni és sajnálom ha erre utaltak a szavaim. Ezzel nem az alá/fölérendeltséget akarnám képviselni, hanem annak a természetességét.

    Az emberiséget fejlődőképesnek tartom, a te példádat követve mutatnék rá valamire: a matriarchális társadalmi rendszert váltó patriarchális rendszerek a világ minden táján pont ugyanúgy kezelték a nőket, mint ahogy a muszlimok teszik jelenleg. De a világ változik, sok helyen szerencsére ez a nézet már csak marginális. Nem lehet, hogy ez délen/keleten (és északon, nyugaton, no meg itthon is) ez változni fog?

    Azzal viszont teljes mértékben egyetértek, hogy jelen időben a megosztott gondolataim nagy része életképtelen. De talán, ha 20 éve akarta 1 ember, tíz éve 20 000, jelenleg esetleg pár százezer - akkor talán pár tíz év múlva az ilyesmiben hívők létszáma elérheti a kritikus tömeget.
    Addig is csak annyit érzek "dolgomnak", hogy itt-ott leírjam ezt, hátha akad 1-2 fül (szem) aki elgondolkodik ezen, ötleteivel talán jobbá téve átadja másoknak. Vagy csak elgondolkodik a változás szükségességén, és előrukkol egy jobb ötlettel.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz sad_Vamp #115 üzenetére

    Magyarországon két irányba gurult el a gyógyszer egyszerre. a középút viszont üres.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz bambano #117 üzenetére

    tegbashar: sok helyen marginális? pl. Szaúd-Arábiában nemrég engedték meg a nőknek a vezetést, Indiában és Kínában sem teljesen egyenjogúak (igaz egy csak 1-2 ország, de azért eléggé népes). Sok minden változik, csak egy dolog nem maga az ember meg az emberi ösztönök. Szívesen meghallgatlak, jó optimista embereket olvasni, csak sajnos a realitás nagyon sok esetben nem ilyen. Amíg a föld 1% fogja sakkban tartani a maradék 99%-ot addig valószínűleg nem is lesz változás ezen a téren.

    bambano: ezt már ti tudjátok, én nem ott élek (és sosem éltem ott)

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • Somatom

    veterán

    válasz tegbashar #116 üzenetére

    "Mondj már egy európai - sőt mondj a világon bárhol fekvő országot, aminek az alapítása nem gátlástalan rabláson, népirtáson, hazudozáson alapul!"

    Ez az! Lásd Izrael alapítása. A kérdés az, hogy ki tette és kivel? A nácik a zsidókkal, és/vagy esetleg a zsidók az ott élő arabokkal? Mitől lenne különb bármelyik nemzet rablása, népirtása, hazudozása a többiétől?

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Somatom #119 üzenetére

    Vagy mi az Avarokkal, Szlávokkal amikor "hontfoglaltunk". Lemészároltuk őket mint szart. Illetve esetleg a szebb 8-16éves kislányokat 14-25év körüli férfiakat meghagytuk. Erőszakolni vagy/és rabszolgának.

    Aztán honfoglalás mészárlása után mentünk tovább folytatuk amit anno elkezdtünk. Ez ugye átlagfejben úgy van meg mint a romantikus "kalandozások".

    Persze meg van magyarázva az egész mert mi nem elraboltuk hanem megvettük díszes lóért a földet, vizet itt élőktől... Hibátlan. Kell a Magyar léleknek.

    Europa történelmében mondjuk X.századtól gigantikus vérengzések vannak de olyan ami Kínában, Afrikában, KKeleten, hogy rendszeresen x milliós komplett népek tünnek el mert szisztematikusan kiírtották egymást olyan kvázi nincs. Ez ad vmi gerincet, hogy Europa nem Hunok, nem Afrika, Kína, KKelet, India...
    Aztán jött a XX.század a nácik és szisztematikusan elkezdtek kiírtani egy népet milliókat füstölve el.
    És akkor a lényeg: Hol volt ilyen az újkori Izrael megalapításánál? Nem mellesleg bár nem kell belemenni de felmerül a ki kezdte dolog. Bezony arabok, mert nehogy ergy pár milliós népet ne tudnának ők az arab tengerben elüldözni. És itt had emeljem ki az elüldözni szót. Ahogy anno nem kiiírtották arabok zsidókat, zsidók nem kiirtották arabokat, most is van annyi ott, hogy (jellemzően) nem kiírtani akarják arabok zsidókat. Össze nem hasonlítható a holokausztal ahol a cél pont ez volt. Még akkor sem ha egyes náci berögződéssel rendelkező emberek szeretik is összemosni a dolgokat.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz sad_Vamp #118 üzenetére

    Sztem szabadságjogokban, szegénységben, "jogállamban", hogy életminőséget... ne említsem arányokat nézve elképesztő az az előrelépés ami az elmúlt 200évben történt.

    Az ember is változik. Ezt hívják evolúciónak. A másik ami döntő az a szocializáció. Össze ne hasonlítsunk most egy honfoglaló Magyar férfit egy mostanival.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    Na de nem lentiek miatt jöttem be hanem, hogy
    Kaspersky: A vírusirtónk hozzájutott az NSA egyik forráskódjához

    Ez sok lenti vitát lezár.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz Dare2Live #121 üzenetére

    Igen, rengeteg minden változott... ma már megvan a szabadság illúziója.
    Most nem a hűbérúr tolja a pofádba hogy egy sz@r vagy (ha okos vagy rájössz magadtól is) és tűnj dolgozni, hanem kinézed a "hűbérúr" termékét te magad, önszántadból mászol vissza a mókuskerékbe hogy meg tudd venni. Vagy rosszabb esetben realizálod, hogy csak egy álom marad, mert az életben nem lesz rá pénzed. Szóval igen, változtak a dolgok! Nem mondja a hűbérúr hogy sz@r vagy, nem tart - direkt módon - jobbágyként, nem érdekli, hogy miket mondasz róla, egészen addig míg rendes fogaskerék vagy. Amint kiesel rendszerből véged. Csak most épp nem megölnek, kivégeznek, bebörtönöznek (most nem a bűnözőkről beszélek), hanem az utcára kerülsz, mert még így is tudsz hasznot termelni (ügye a hontalanok zöme alkoholista, másrészt tudnak ún. elrettentő példaként szolgálni és ez a példa szépen elősegíti a hűbéruraknak a további controll lehetőségét (pl bekamerázott parkok, főterek) - lásd. ezen a párhuzamon a terroristák csk ennyivel többet engedjetek és mi majd megvédünk tőlük).

    Szóval igen, 200év alatt sok minden változott, megszűnt a rabszolgaság, és jobbágyság is.... vagy mégsem? :(
    Szerintem csak az eszközök lettek jóval szofisztikáltabbak, pont azért hogy meglegyen az illúzió. Ugyanúgy lehetsz ma is rabszolga (aki azért dolgozik -annyit kap- hogy csak enni tudjon és aludni legyen hol az tulképp ma is az) lehetsz ma is jobbágy (ez lenne ugye talán a közép réteg) lehetsz kis nemes (akiknek már nem kell gondolkozni minden apróságon hogy megengedhetik-e maguknak) lehetsz hűbérúr (felső 10k kb 10%-a) és lehetsz királyi vér (a Föld népességének 1%-a, pl. bank tulajdonosok). (A régi időkhöz viszonyítva annyi a különbség, hogy most nem olyan szigorú a kaszt-rendszer, most kb. hűbérúri szintig megvan az átjárhatóság. Viszont tehetsz bármit, a legfelsőbb körökbe valószínűleg nem fogsz bebocsájtást nyerni - csak ha teljes mértékben meg tudod őket győzni arról, hogy asszimilálva vagy.)

    És ugyanígy láthatóak ennek a dolognak a különböző szintjei és válfajai minden más kultúrában ma is. És látni azt is, hogy a szofisztikáltság hiánya az, ami tulajdonképp feltűnik a nálunk elmaradottabb kultúrák esetében (hutu-tuszi népirtás). De a mozgatórugó mindig u.a.: erő, hatalom, kontroll a többiek felett. Szóval változott az emberi alaptermészet? Szerintem nem igazán, csak kifinomultabbak lettek bizonyos dolgok.

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz sad_Vamp #123 üzenetére

    "Igen, rengeteg minden változott... ma már megvan a szabadság illúziója."

    Amíg emberek vagyunk és igényekkel rendelkezünk mindig csak az illúziója lehet meg.
    És főleg ilyen szubektív témában minden viszonyítás kérdése. Nem vagyok szabad mert nem tudok repülni. Nem vagyok szabad mert nem vehetem meg a 300nmes penthouse lakást. Nem vagyok szabad.... mindig van feljebb.

    "Vagy rosszabb esetben realizálod, hogy csak egy álom marad, mert az életben nem lesz rá pénzed."

    Megent viszonyítás kérdése. Mi volt csak 50-60-80éve? 6napos munkahét, napi 10-12h melóval? Aham Hús "luxuskaja" max hétvégén, kultúrához, szórakozáshoz való hozzájutás kb nuku. Most van egy 5napos munkahét 8-9hs melóval, hús "luxuskaja" ha nem vagy vega minden nap, mobilon zene, számítógép, film, könyvek végtelen mennyiségben könnyen beszerezhetőek... áram, melegvíz... ról had ne szóljak.
    Jogállam, hogy volt 50-100-200éve? Oké itt MOn fejlődünk vissza..
    és itt nem szoltam a betegségek... visszaszorításáról ami megent hatalmas eredmény.

    "Amint kiesel rendszerből véged."

    Ez Magyarország. Normális államokban nagyon komoly szociális védőháló van (vagy nagyon alacsony adók).
    pl Német munkanélküli segély. [link] Amúgy régen nálunk is 12hó volt.

    Az emberi született "alaptermészet" meg lehet nem változott, de a szocializációs szint elképesztően nagyot. És ez pont jól lemérhető, ha pl Európát összeveted Afrikával. Persze Europának is van sötét foltja bőven de közel se annyi mint Afrikának.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz Dare2Live #124 üzenetére

    örülök hogy alátámasztottad amit mondtam, csak épp te szocializációnak hívod...

    Én meg azt mondom, hogy a kifinomultság a kulcsszó.

    Bár a 2 szó különbözik. Szerintem nem vagyunk sokkal szociálisabbak mint párszáz évvel ez előtt, mindenki a maga dolgával igyekszik törődni. (példa) Mivel fejlődött a technika (és ez a fejlődés nem mindig és okvetlen magasabb körökből indult), fejlődni kellett ezeknek a dolgoknak is. Az intelligens vezér tollal irányít (törvények, szabályok, bürokrácia) a gyengébb képességű pedig vérrel (rendőrállam, katonaság, diktatúra).

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

Új hozzászólás Aktív témák