Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Na mostanra értem oda, hogy volt időm elolvasni az egész cikket! :R Nekem nagyon tetszett meg jó képeket is raktál be hozzá :K

    De szívesen olvasnék egy olyan írást is tőled, ami a vadkempingezésre fókuszál, mert arról még vajmi kevés tapasztalatom van. Bár gondolom ez úgy lesz a legegyszerűbb, ha elindulok és megtapasztalom, hogy mit felejtettem otthon vagy mit vittem magammal feleslegesen.

    Egyébként ha már vadkempingezés, melyik sátrat tudjátok konkrétan ajánlani erre a célra? Azt akarom, hogy nyilván minél könnyebb legyen, 2 személy kényelmesen elférjen benne ill. lehetőleg 2 bejárata legyen. Én eddig ezt néztem ami bejön: VANGO Nevis 300
    Ha jól emlékszem ez az a típus, amit a Brit cserkészszövetség is ajánl.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz Because #35 üzenetére

    Ez engem a Balaton Soundos kempingezésre emlékeztet...a probléma az volt, hogy szar hálózsákom volt, amit tesómtól vettem kölcsön, a High Peak Lite Pak...na attól a szartól mindenki tartsa magát távol!

    De én is ahogy kelt fel a nap, megsültem a sátorban, persze az volt a fő probléma, hogy odaérkeztemkor már nem jutott jobb sátorhely. :D

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz Csabroncka #37 üzenetére

    Nekem azért izgatja a fantáziámat már egy ideje a dolog, mert nagyon izgalmasnak tartom illetve sok mindent megtanulhat az ember. Csak eddig vagy időm nem volt még úgy rendesen nekiindulni, vagy pénzem, vagy nem találtam senkit, aki eljönne velem.

    A minap játszottam el a gondolattal egy élménybeszámolót olvasva, hogy kezdésnek megjárnám a Közép-dunántúli vörös túrát, lévén ahhoz lakom a legközelebb, de még sosem mentem rajta végig.

    A szabadban való tisztálkozáshoz egyébként levettem a polcomról a Bear Gryllses kézikönyvet és ezt írja benne :)

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz Csabroncka #40 üzenetére

    Na arról is van egy gyerekkori élményem. :D Cserkészekkel anno egyszer kimentünk az erdőbe és kint aludtunk a szabad ég alatt. Akkor aludtam legelőször így és arra emlékszem, hogy 1. Nagyon kemény volt a polifoam matracon és elaludni is alig tudtam; éjjel felébredtem és nehezen tudtam csak visszaaludni 2. Nagyon hideg volt a szabad ég alatt, pedig nyár volt. 3. éjjel mindenféle apró zörejek hallatszottak és valaki azt mondta, hogy patkány mászkál és már egyszer odavágott neki, mikor az a közelébe mászott(persze utóbbi valószínű nem volt igaz).

    Ami ebből nekem megmaradt, hogy reggelre kialvatlanul, fázva és úgy keltem fel, mint egy hajótörött. Amikor hazaértem, nagy felüdülés volt.

    Persze ki tudja, lehet most újra nekiindulva komolyabb felszereléssel meg azt mondanám, hogy ez az az élmény, amire régóta vágyom. :)

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz Csabroncka #42 üzenetére

    Szép! :C

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz Tian66 #46 üzenetére

    Milyen sátrat használsz amúgy? Én most a Zajonak az új ultrakönnyű sátrát néztem ki: Zajo Litio 2 UL Tent

    Tömegre nagyon jó, csupán a hely végett aggódom kicsit, mert ismerem azt, mikor dög melegben ragad rád a ruha és nem tudsz rendesen a sátorban átöltözni, mert túl kicsi(Ilyen sátram van Grand Canyon CARDOVA 1, de még egyszer nem venném meg).

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz Tian66 #48 üzenetére

    Úgy döntöttem közben, hogy elnézek a győri Decathlonba, az oldalukon szétnéztem és vannak ott még cuccok, amikre szükségem van és egyidejűleg megnézem a sátrakat is. :R

    (#49) Jancsi Én olyan vékony hálózsákra biztos nem bíznám magam, mert elkapsz egy esős éjjelt és szevasz. Volt tapasztalatom nyáron a High Peak Litepak 1200-al, ami elvileg 11 fokig van, mégis hajnalban fáztam benne. Úgyhogy szerintem hálózsákon nem érdemes spórolni, mert megbosszulja magát és nem tudsz jól aludni.

    A matracból én is a sárga Decathlonosat nézegetem, tetszik.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz Jancsi #53 üzenetére

    A szabadon alvásnál téged nem zavarnak a szúnyogok, böglyök meg mindenféle bogarak? Illetve a párás levegő hajnalban, ami mindenre leereszkedik és nedvessé teszi a teljes felszerelésed?

    Bocsa ha hülyéket kérdezek, csak összesen egyszer aludtam így a szabadban nagyon régen és az sem volt számomra valami kellemes élmény. De mozgatja a fantáziámat továbbra is, ezért gondolkodom rajta, hogy kipróbálnám újra. Csak a sátor számomra ad egyfajta biztonságérzetet ill. privátszférát, azért szeretem. De kipróbálnám azt is, milyen lehet ilyen bivakszálláson vagy barlangnyílásban aludni.

    Amúgy nem tudom hallottátok -e, hogy pl. a Tátrában nem is lehet hivatalosan bivakolni? :Y Amit amúgy én abszolút nem értek. Hisz az embernek valahol aludni kell és mi van, ha pl. eltéved...de Magyarországon úgy olvastam lehet ill. vannak bivakszállások is. Én a Gerecsében a Piros túra mentén kaptam néhány tippet, szóval szerintem arra fog vezetni szerintem az első utam.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Új hozzászólás Aktív témák