Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csabroncka

    addikt

    válasz Tian66 #44 üzenetére

    Ahogy a cikkben is írtam, az energiadús enni- innivaló tömegén nem tudsz spórolni! Amin lehet, az az összes többi! Bivakolásnál nincsen sátor pl. Több ember esetén picit optimálisabban el lehet osztani a súlyt. Sztem max 10% al tudod csökkenteni!

    "in medias res"

  • Jancsi

    aktív tag

    válasz Tian66 #44 üzenetére

    5 kg-os sehogy, de írni kell egy listát a dolgok tömegével és hogy mennyire fontos. Ami fontos az mérlegelés nélkül megy a táskába. Ami kevésbé azok közül kiszelektálni a nehezeket.

    Sok múlik az út megtervezésén is, ha gyakran tudsz vizet és élelmet venni akkor elég mindig annyi, hogy kihúzza a következőig. Én személy szerint menetben kevesebbet fogyasztok mint egy átlag nap ülőmunkával. Meg kell találnod a ritmusod, nem hajszolva, ahogy kényelmesen végig bírod a napot. 1-2 napos túráról mindig hozok haza ennivalót. Hosszabbra már eleve úgy készülök, hogy mindent helyben szerzek be és egy étkezésre valónak van hely a táskába. Akkor biztos nem cipelem feleslegesen.

    Sátornak nálam a Yellowstone Alpine 2 [link] bevált. 8, 10 mm-es 1-es falú alumínium csőből gyártottam hozzá rudazatot, 60-70 g-al könnyebb csak mint a gyárija, de ez nem valószínű, hogy valaha eltörik. Rendeltem hozzá szép piros X keresztmetszetű cövekeket, ami kicsit nehezebb mint a gyár, ellenben nem hajlik el. Így csomagolás nélkül 1800g. A két személy az inkább csak marketing adat. Egy főnek és felszerelésének optimális.

    Hálózsák, vékony Crivit a LIDL-ből. 5k-ért korrekt, 670 g, sátorban, 14-15 °C-ig rendben van.

    Matrac, felfújható sárga a Decathlonból, 55 mm vastag, 510 g. Egyszer kíváncsiságból lemértem, kényelmesen 50 s felfújni. Azóta az önfelfújódó ott pihen a szekrény alján, nehezebb, laposabb, kényelmetlenebb. Megkockáztatom ezzel még a felfújással is kevesebb a meló, mint az kiteríteni, hagyni kibontakozni, majd a végén úgy is rá kell még fújni.

    Opcionálisan felfújható párna. Nekem nagyon bejött, picire össze lehet hajtani és sokat dob a komforton. 175 g

    Ez így 3150 g, csak hogy legyen hol aludni.

    Egy függőágy sem komoly megtakarítás 550-600 g-nál nem könnyebb, egy szúnyoghálós modell inkább 1 kg. Kell fölé egy ponyva ami megint minimum 400 g. Mozog körülette a levegő, így vastagabb hálózsák kell azonos komforthoz.
    1800-2300 g, de azzal érdemes számolni, hogy ívben lehet csak benne aludni. Plusz vannak rettenet kényelmetlen kétszemélyes szúnyoghálós távol-keleti csodás amik kisebbek mint egy rendes egyszemélyes. Előbbit még nem mertem kipróbálni élesben, még egy otthoni délutáni szundi sem ment benne. Egy estére viszont egy jó függőágy vállalható. (de én még úgy is inkább cipelem a sátor plusz 800-1300 g-ját, hogy szinte minden megfordult a mérlegen ami a hátamon)

    Ha nincs hideg és van lehetőség legalább egy cicamosdásra (kulacsból csepegtetve, vagy palackra lehet készíteni kilyuggatott kupakkal mini zuhanyrózsát) aludni elég egy alsó. Ha nincs, vagy hűvösebb várható vékony aláöltözet.

    Itthon nyárra minimális ruha elég. Lecipzározható szárú túra nadrág, rövid ujjú futópóló. Estére egy hosszú ujjú futópóló (nagyon vékonytól majdnem polár melegségűig rengeteg félve van) és a nadrág szára. Másnapra váltás alsó és póló. Ha találsz valami vízforrást az előzőnapit kiöblíted, majd mehet a táskára száradni. (esetleg estére egy madzagot áthúzva rajtuk kiteríted, ha esőre áll és már kicsit száradt mehet a sátorba is, reggel lehet kicsit hüsi lesz, de pár perc és elmúlik)
    Az utóbbi időben inkább bringával túrázok, szoktam még magammal vinni egy szandált is. Ha tábort vertem akkor átveszem azt, jelezvén a lábamnak, hogy a műszak véget ért pihenhet kicsit.

    5 nap, 4 északára (2 nap sátrazás, 2 nap házban alvás) bringával 9 kiló csomag jött össze, amibe már benne volt bő másfél liter víz is. Sátorból és alvós dolgokból a bent vázolt összeállítás.
    Evezős zsák, a kormányon, nagyobb méretű váz és nyeregtáska, plusz egy kicsi a felső csövön, ezek összesen 1100-1200 g. Minimál szerszám és eü. készlet. Két váltás alsó és zokni, egy váltás mez és nadrág, alvós alsó, zuhanyzás utánra egy vékony rövidnadrág és póló. Hosszú ujjú helyett, csak kar és lábmelegítő, mini esőkabát, úszónadrág. Powerbank, kábelek, töltő.

    Tudom, bringán nagyon más, ott egy 10 km-es kitérő enni és/vagy innivalóért még a halálomon is maximum egy óra, normál esetben pedig még fél sem, gyalog pedig min. 2. De ha tudod úgy szervezni az utat, hogy estefelé és reggel eljuss a civilizációba, csökkenti a csomag méretét és növeli a komfortot, ha tudsz enni vacsira valami finomat, reggeli pedig a helyi krimóban kávézás közben feltöltöd a telefont. Jut szembe a két vagy akár még több kimenetes töltő és powerbank nagyon jól jöhet. Lehet egyszerre tölteni a powerbank-et és a telefont. Ha mindenki támogat QC-t vagy PD-t akkor még a tempót is lehet növelni. A lassabban töltődő apróbb dolgok (óra, GPS) pedig lóghatnak egész este a powerbank-en.

Új hozzászólás Aktív témák