Új hozzászólás Aktív témák

  • Syl

    nagyúr

    válasz Tetsuo #238 üzenetére

    Igen, csak azt mindig elfelejtik, hogy külföld =/= Magyarország. Ami ott működik, itt nem biztos, hogy fog. Legalább is, amíg példul a kormány minden egyes tranzakció után extra sápot szed, vagy amíg egy terminálhasználat minimum 30 Ft.
    De mondhatnánk a bankok hozzáállását is. Kiadnak egy bankkártyát, ami tele van korlátozással. Napi, heti, havi limitek. Hány darab kártyás használat, mennyi pénzért stb. Persze ezeket lehet emelni, de kérdem én, minek eleve a limit? Hogy az ember nem figyel és ott áll a pénztárnál, a terminál meg elutasítja a vásárlást, holott egy valag pénz van a számlán.
    Bedumálják hogy ez a biztonság miatt van. Aha. Mintha vennék egy új autót, de a forgalmazó lekorlátozná, hogy naponta csak 3x indíthatom be és csak napi 20 km mehetek vele. Ha több kell, hívjam a központot és kérjem az "emelést". Ha pedig a tengerre szeretnék leutazni, akkor legalább a két nappal előtte jelentsem be, majd megvizsgálják, stb., mert ugye tenorizmus meg pénzmosás elleni akció...

    Én nagyon szeretem a kp mentes vásárlást. Még bankkártyát sem hordok magammal, mert a telefonnal még a kártyásoktól is gyorsabban tudok fizetni. De amíg ilyen szopatások mennek itthon a kormány és a bankok részéről, addig ne is reménykedjünk az általános kp mentes társadalomról.

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Új hozzászólás Aktív témák