Új hozzászólás Aktív témák

  • totya694

    őstag

    Egy kicsit összegezném én hogy látom ezt az egész elektronikus pénz világot.
    -Aki ebbe született soha nem fogja azt megérteni,hogy milyen az az érzés amikor gyerek ként segítesz valakinek/valakin és az pénzt ad érte.Korai gyerek korban alakul ki a pénz mint fizető eszköz értékrendjének a képe.50 évesen így emlékszem vissza az első "munkával" megkeresett Forintjaimra.Falun nőttem fel most is ott élek.Értelem szerűen az elektronikus pénzforgalom is "később" ért ide mint a nagyvárosokba.Egy nagyközsgben élek de még mindig csak 3-4 boltban lehet kártyával fizetni a boltok/kereskedések száma ennek úgy négyszerese.
    -Nekem is van bankszámlám de mint fentebb is írtam nem szeretem.Ezt ki is fejtem egy kicsit.Én úgy látom,hogy ez az egész elektronikus pénzvilág egy tudatos finoman fogalmazva "agymosás".Megszerettetni mindenkivel azt a kényelmet amit csak egy bankszámla/bankkártya okozhat és a hosszú távú használat alatt a tulajdonosa elveszíti a kontrollt és eleinte csak apró felesleges dolgokat/kütyüket vásárolgat(mert csak egy érintés a telón,odatartom a kártyám stb),majd jönnek szép lassan durvább dolgok venni kell okos telót(minden évben),laptopot,TV-t,PS 4-et.Majd jönnek a hitelkártyák.Megszokja az emberke,hogy már utólag fizeti a "sarát" és akkor jön a mélypont ki kell cserélni az autót mert a szomszéd,rokon most vett újat de lakást is cserélni kell mert ugye a rokon is most cserélte.
    Jön egy tragédia(tartós betegség,munka(hely) nélküliség) és még az unoka is azt az adósságot fogja fzetni amit a jelenben élő emberke sikeresen felhalmozott.
    -Persze ez a gazdaság motorja a fogyasztás,kereskedelem stb. de a meggondolatlan fogyasztás és igények már sok ízben okoztak gazdasági válságokat és most is egynek a köszöbén vagyunk...Lásd Német autóipar diesel botrány,nem úgy fogynak az autók mint várták,brexit még beláthatatlan következményei.Hibás politikai lépések,döntések sokasága..
    Én nem olvastam még 1 hírt sem arról,hogy más uniós ország azon panaszkodott volna,hogy sokba kerül a kp. használata,őrzése,cseréje stb. :U
    A külföldi példákat én azért nem szeretem mert amikor egy ország 40 évvel előrébb van
    azt nem kellene a mi kis országunkhoz hasonlítani.
    Maradjunk annyiban,hogy a kp-ra "még" szüksége van a magyar társadalomnak csak vannak akik elektronikusan is meg tudják oldani és Nekik az a kényelmes,megszokott.

    Üdv:Attila

Új hozzászólás Aktív témák