Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz cucka #132 üzenetére

    "Elte progmaton annak idején nem nagyon volt fókuszban a tesztelhetőség, kódminőség vagy a karbantarthatóság.": annyira nem volt fókuszban, hogy elte-s tanárok jártak a klte-re ezeket tanítani. tehát amit én erről beszélek, az bizony friss ropogós elte-s tananyag volt akkoriban.

    merthogy az elte-n tudományegyetemi szemszögből tanítottak olyan matematikusokat, akik programozni is tudnak. ezzel szemben a bme-n mérnököket képeztek, akik programoznak is. (mondjuk meg is látszik, a bme-n is vannak olyan klasszik tárgyak, amiktől nem bírnak megszabadulni...)

    "de semmi köze ahhoz, amit a való világban unit tesztelésnek hívunk.": elhiszem neked. te meg fogadd el akkor, hogy EZ BAJ.

    "Oda elég volt évi 35 ember, lehetett válogatni. Most meg programozók ezrei hiányoznak": ezt is értem. viszont azt is meg kellene érteni (nem neked, meg az ide beíróknak), hogy attól, hogy nőtt a programozókra az igény, az emberek átlagos affinitása nem változott a programozással szemben. ezer tinédzserből most is 2-3 akar programozni, mint 30 évvel ezelőtt, csak most több kellene.

    magas ló vagy póni: mindegy, akkor se lehet komolyan programozni rendes elméleti megalapozás nélkül. kontárkodni lehet, meg bkk bérletautomatát lehet programozni, de én nem szeretnék olyan hídon autózni, amit 3 hónap alatt kiképzettek által írt cad programmal terveztek úgy, hogy a blokkolásgátlóban 4 hónap alatt átképzett szimattatyós bölcsész kódjai vannak.

    ha ez nem tetszik, akkor fogd rá, hogy ez egy magánvélemény volt. mint ahogy az is.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák