Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lmno

    őstag

    válasz WARZ #1111 üzenetére

    1. A drágábbakon csak ilyen parasztvakítások vannak hogy érintőkijelző, meg színes kijelző stb. De ugyanolyan kávét főz :) A fő különbség hogy manuális vagy automata, a drágábbak már mind automaták.
    2. Minden DG géppel lehet teát is, kakaót, jegeskávét is készíteni, attól függ milyen kapszulát veszel bele.
    3. Szerintem vízforralásra nem alkalmas, kapszula nélkül nem jó átfolyatni rajta a vizet + nem is melegíti úgy fel.
    4. A manuálisnál neked kell leállítani a vizet, az automata megáll magától. De az automatánál is fokozatokat állítasz be, tehát ott is lehet kevesebb/több vízzel készíteni.
    5. Nekem egy olcsó Krups van, 7 éve működik napi használattal.
    6. Újratölthető kapszulákról nem tudok nyilatkozni...
    7. Szerintem mindegy hol veszed, de azért valami "normálisabb" boltban, hogy legyen rendes garancia.
    8. Az a Circolo szerintem csak manuális, a másik kettő automata. De ahogy írtam ezek már ilyen parasztvakítósok, én most ilyet vennék szerintem, ha vennék: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • quad406

    csendes tag

    válasz WARZ #1111 üzenetére

    A drágább és az olcsóbb gépek közt nagyrészt tényleg csak a a design meg a 1-2 szolgáltatás a különbség. Pl. az automatikus vízadaglolás, meg a beállítás módja. Ugyan olyan kávét csinál a Piccolo is csak sokkal kevesebb puccal és ott neked kell leállítanod ha a megfelelő mennyiség lejött. Automata és manuális közt kb. annyi a különbség, hogy a manuális addig nyomja át a vizet a kapszulán amíg te le nem állítod (vagy ki nem fogy a víz a tartályból). A Piccolo és talán az Oblo is ilyen. Az automatán meg előre beállítod a csíkok számát és ezzel a víz mennyiségét. A kávékészítés automatikusan leáll a beállított vízmennyiség átfolyása után. A csíkok számát vagy mechanikus kapcsoló segítségével (Mini Me) vagy érintéssel (pl Drop) tudod beállítani. Nem tudok olyan gépről ami automatikusan olvass le a kapszuláról a vízmennyiséget, bár lehet tévedek. Ezen a Creativa pluson látom valami kis kijelző is van.Nem tudom a puccon kívül mi célt szolgál. El kell olvasni a használati utasítást. Ha az ár nem számít, akkor szerintem azt a géped vedd meg amelyik jobban tetszik és ott ahol olcsóbb. Nem muszáj a DG oldalról megvenni mert ott drága. De lehetőleg valami megbízható ismertebb boltból vagy webshopból vedd és nézd hogy esetleg hol adnak több garanciát, valamint hogy ez Mo-i szervizben érvényes garancia vagy bolti és akkor a boltba kell visszaküldened és ők intézik. De ezek már DG-tó független,általános dolgok. Én a Tescoban és a Media Markt-ban vásároltam 2 Piccolót. Mikor hol volt éppen akciós. Egyik sem hamis. A Krups és DeLonghi közt szerintem csak annyi a különbség hogy az adott modellt melyik cég gyártja. Szerintem egy bizonyos modellt nem gyárt mindkét cég. De lehet tévedek. A Krups eredetileg egy német gyártó a DeLonghi meg olasz. A sztereotípiák szerint a németek precízebbek, megbízhatóbbak, de a mai világban ez sem feltétlenül igaz. Az újratölthető fém kapszulák elég drágák még mindig. 2 éve vetekedtek egy Piccolo árával. Ha már eleve töltögetéssel akarsz pepecselni akkor miért pont kapszulás gépet szeretnél? Pont a kapszulás gépek lényege vész így el, a gyorsaság és az egyszerűség. A te esetedben lehet inkább egy karos eszpresszó gép lenne a megoldás ha a kotyogónál megszokott töltögetés majd zacc elmosása nem okoz gondot. Meleg vizet mindkettővel tudsz csinálni. A DG-nél egyszerűen nem teszel be kapszulát és akkor csak forró vizet ad, a karos gépnél meg a tejhabosító fúvókán keresztül vagy csak abba sem teszel kávét és úgy. Remélem tudtam segíteni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák