Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    Attól függetlenül, hogy mennyire életképes az ötlet (gyanítom semennyire), azért lehet hozna némi változást a témában az első lebombázott hackercsapat.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz maczika #38 üzenetére

    A stuxnet tudtommal az iráni urándúsító centrifugák megrongálására készült, hogy ne tudjanak tömegpusztító (atom) fegyvert előállítani. Tehát azzal potenciálisan tömeggyilkosságot előztek meg. Szerintem azért az egészen más, mint egy kórházat működésképtelenné tenni, vagy megmérgezni egy ország ivóvízkészletét vagy tönkrevágni a húsiparát. Szerintem.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz maczika #44 üzenetére

    "Irán saját energetikai programmal rendelkezik, melynek része az atomenergia és a saját előállítású fűtőelemgyártás hasznosítása az atomerőművében."

    Olvass utána annak, hogy milyen dúsítottságú hasadóanyag kell egy erőműbe (5% alatt) és milyen egy nukleáris fegyverbe (85% felett). Azok a centrifugák ez utóbbi előállítását szolgálták.

    "Ha letömeggyilkosozol egy országot mert atomerőművel rendelkezik,"

    Potenciális tömeggyilkosságot írtam (mivel egy atombomba másra nem alkalmas), és nem azért mert atomerőműve van (az nekünk is van), hanem mert kifejezetten atomfegyverhez való hasadóanyagot akart előállítani.

    "akkor hogyan neveznéd azokat akik civilek ellen vetnek be valódi tömegpusztító fegyvereket (Hirosima, Nagaszaki) vagy alvó-kémprogramokat telepítenek szövetségeseik"

    Hirosima és Nagaszaki lebombázása a világháborúban történt (azóta is vitatott a megítélése). Az meg nem tömeggyilkosság, hogy kémprogramokat telepítenek valahová, ezt vica-versa megteszik a szövetségesek egymással.

    Nem védeni akarom az USA-t, mert van vaj nekik is a fülük mögött, de a stuxnet nem volt sem terror cselekmény, sem tömeggyilkosság, szemben mondjuk egy kórház megbénításával. Ne tegyünk már közé egyenlőségjelet.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz vicze #46 üzenetére

    Tényleg off nagyon, úgyhogy a politikai részét itt vágjuk is el. Ami a lényeg, hogy azért a stuxnetet egy ransomware-hez egy az egyben hasonlítani szerintem elég meredek. Nem kívánom maczika kollégának, hogy egyszer majd azért ne tudják megmenteni az ő vagy egy családtagja életét, mert épp egy ransomware hazavágja a sürgősségi egészségügyi rendszert. Tudom, tudom, populista és demagóg a példa, meg nyilván lesarkított is, de nah... :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Reggie0 #50 üzenetére

    Igen az is lehet, hogy eszükbe sem jutott nukleáris fegyvert előállítani és pusztán csak kutatási és orvosi célokra szerettek volna hasadó anyagot dúsítani. Szerintem nem valószínű (vagy másképp mondva álságosan naiv) feltételezés, de persze nem lehet kizárni.

    De bárhogy is volt, attól még a stuxnet nem egy ransomware volt ami kórházakat, húsüzemeket bénított meg, nem civilek életét veszélyeztette közvetlenül és nem követelt váltságdíjat sem. Az egy katonai akció volt katonai célpont ellen, míg az átlag ransomware-ek bűncselekmények (vagy terrorcselekmények). Én látok különbséget a kettő között és ez nem azt jelenti, hogy bármelyikkel is egyetértenék vagy támogatnám.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák