Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    Szerintem nem lehet állami vs. magán közt egyértelmű ítéletet hirdetni, mivel ebből is meg abból is vannak kiemelkedő intézmények, ahogyan fordítva is.

    Kétgyerekes apukaként azt gondolom, hogy egy picikét túl van gondolva szülői oldalról az intézményi kérdés. Nem azt mondom, hogy nem fontos, sőt az is érthető, hogy mindenki a legjobbat szeretné a gyerekének, csak mintha átestek volna a ló túloldalára.

    Mikor nálunk volt napirenden az óvoda kérdés, akkor figyeltem meg, hogy nagyon sok szülő (főleg anyukák) olyan fontosságot tulajdonít ennek a kérdésnek, mintha kb. egyetemet kellene választani a gyereknek. Ha valaki, akkor én pontosan tudom mennyire fontos a megfelelő intézmény (a nagyobbik fiam auti), de még én is csak pislogtam, hogy meddig elmennek, hogy az általuk megfelelőnek gondolt helyre tudják benyomni a gyereket. Csak egy példa, nálunk a körzetes óvodában (ami konkrétan annyira körzetes, hogy arra néz a lakásunk ablaka, 7 méterre van a kerítés) egyszerűen alig tudtuk a saját gyerekeinket beíratni mert nem volt hely. Mint kiderült azért, mert sok turbóanyu direkt bejelentkezett ide a környékre, hogy körzetesnek számítson, meg már jó előre "levajazta" a gyerekének a helyet, mert valami FB csoportban kitalálták, hogy ez micsoda jó ovi (amúgy nem, teljesen átlag, semmi extra). Miközben amúgy semmi lényeges nem történt az alatt a 3 év alatt, a gyerekek legnagyobb részt játszottak és jól érezték magukat. Aki versenylovat tenyésztett az amúgy is vitte a gyerekét mindenféle külön foglalkozásra, tehát nem az óvodától kapta azt a "pluszt".

    Szerintem szülői oldalról erősen túl van tolva ez az óvoda (sőt az iskola) kérdés is. Miközben persze fontos, hogy minél jobb helyre kerüljön a gyerek, de a legfontosabb az amit otthonról hoz és amit akkor kap, amikor nem az intézményben van. Én azt gondolom - a tévedés kockázatával -, hogy pont ennek a hiányát próbálják sokan kompenzálni az eltúlzott intézményválasztási kérdéssel.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák