Új hozzászólás Aktív témák

  • stingy2

    senior tag

    válasz Aryon87 #45 üzenetére

    Például?
    Mondok neked egy, a múlt héten megtörtént esetet, ahol kb. a hajadra kenhetted volna a kp-t :) Hivatalos ügyben kellett eljárnom. Ember hívott, hogy menjek be az irodába du. 5-re, és vigyek 65eFT-ot, mert annyi lesz a díj(nem tudtam, lehet-e náluk elektronikusan fizetni). Mondom, ok. felvettem automatából 70 ezret, hogy biztos elég legyen. A helyszínen kiderült, hogy vmit elszámoltak, és nem 65, hanem 97 lesz a vége. Namost, HUF számlámon még 2 ezer Ft volt, devizaszámlán volt fedezet, csak fél hatkor a bank már zárva. Ezzel szemben a XXI. században ugye: usd-számlámról (kártyaszám mentve a telóban) ingyen feltöltöttem Revo-ra pénzt, azt középárfolyamon átváltottam HUF-ra (350 usd-t, amit a bank 2450 Ft-tal drágábban váltott volna át) majd NFC-vel fizettem, mindezt kb. 5 perc alatt elintézve telefonon keresztül. Ez konkrét. Amit te írsz, az meg kb. fikció, csak kp. csak ott kapható. Ha ilyenre van szükségem kb 2 évente 1x, akkor kifizetem kp-val. A többire meg ott a telefon. Bocs a sok off-ért, Peace :R

    [ Szerkesztve ]

    INTJ

Új hozzászólás Aktív témák