Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz #56573440 #10 üzenetére

    sokan azt hiszik hogy a Matt Damon idevágó vígjátéka egy dokufilm, pedig nem

    Az egyébként (vagy legalábbis az alapjául szolgáló könyv) nagyjából rendesen végig volt számolva (hibák persze voltak benne így is, pl. a minden gond gyökerét jelentő homokviharhoz a valóságban túl gyér a légkör) és egyáltalán nem sugallta azt, hogy a Mars az bármennyire élhető hely lenne, a terraformálás meg fel sem vetődik.

    DRM is theft

  • Gargouille

    őstag

    válasz #56573440 #17 üzenetére

    "a földet nem kell megmenteni, pár millió év miután az utolsó ember is meghalt, és olyan lesz mint újkorában... Minket kell. Magunktól..."

    Miután magunktól megmentettük a földet (ez alapvetően egy kulturális kérdés) még jöhet egy meteor, vulkánkitörés, napkitörés stb. ami tök független az emberi tevékenységtől, ellenben végezhet a földi élettel.

    "Szerinted a háborús fejlesztések vagy az űrkutatás hozott eddig több, a mindennapjaidban is jelen lévő technológiát. Tovább megyek. Az űrkutatásnak nem a háborús fejlesztések adták a lökést?"

    Sikerült jól összecsúsztatnod két külön dolgot. Felsoroltam néhány olyat, amikkel teljesen értelmetlenül pazaroljuk az erőforrásokat (megkockáztatom nagyságrendileg nagyobb mértékben mint az egész űrkutatás). Igen, a háború is mint olyan, értelmetlen erőforrás pazarlás, akárcsak a többi. Attól, hogy bombákat dobálsz valakire, vagy agyonlősz egy csomó embert esetleg elaknásítasz területeket nem fejlődik a világ.

    A hadipari kutatások más lapra tartoznak (az lényegében ugyanúgy tudományos munka), azokból szintén sok minden leszivárgott a civil életbe is, viszont az nem a háború. Van ugyan a kettő között összefüggés de nem egyenlőségjel.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák