Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    Nem elég hogy elvonnak pénzt, amit hivatalosan megkap az egyetem, azt is zárolta az állam. Egész évben beszerzési stop van, nem lehet semmi felszerelést vásárolni, az elromlott dolgokat pótolni. Már betervezett felújításokat sem engedtek megtenni (pedig arra már megvolt a pénz). Tehát az elvileg megkapott pénz is "virtuális".

    A legutóbbi hírek szerint szegeden dec 22 és jan 6 közt bezárnak az orvosi* részlegeken kívül szinte mindent (az egyetemhez tartoznak a kórházak). A vizsgaidőszak felén nincs nyitva semmi: se egyetem, se könyvtár, se kollégium. Korlátozott számban biztosítanak csak szállást az egyik kollégiumban, ott is csak a külföldi hallgatók ottléte miatt nincs bezárás.

    A kollégiumok bezárása miatt fél havi díjat "visszatérítenek" (kevesebbet kell fizetni a következő hónapokban). Ez körülbelül 15 millió veszteség a kollégiumoknak. Ez a szenátus hozzáértését mutatja, mint ahogy előző évben közzétett "az elmaradt mínuszok miatt az energiamegtakarítás is kisebb lett a lehetségesnél" is. Kíváncsi vagyok mikor jön rá az állam, hogy ha nem biztosíthatnak szállás a kollégiumok, akkor az erre kapott normatívából is le lehet tiltani az erre az időszakra eső részt.
    (Az meg kit érdekel, hogy a kollégiumi szabályzatban benne van, hogy aki jelentkezik annak életvitelszerűen ott kell laknia. Van aki tényleg úgy rendezkedett be és mondjuk a városban dolgozik is az egyetem mellett.)

    Azok akiket kiszerveztek külső cégbe, meg leshetik a fél havi fizetést, vagy a vállalkozás megy csődbe.

    Másrészről a NAV is b@szogatja az egyetemet. A munkahelyek többségén miattuk szűnik meg az ivóvíz ellátás. Azért, mert van légkondicionáló berendezés és mégis biztosítanak "védőitalt", ami így szerintük nem járna - 50% adóval terhelt juttatásként kellene ezt biztosítani. Takarékossági okokból nem állítják 25 fok alá a légkondicionálást, így meg ezért büntetik meg. Igazából teljesen zavaros, de a lényeg, hogy a NAV próbálja kikényszeríteni a munkakörülmények rontását és még büntetéseket is osztogat. Iszonyatos ez az általános rosszhiszeműség és rosszindulat, ami a hivatalnokokat jellemzi.

    Véleményem szerint tudatos és tervszerű az a rombolás, amit az oktatással kapcsolatban véghezvisznek a döntéshozók. :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák