Új hozzászólás Aktív témák

  • (ex)Cat

    senior tag

    válasz gulupeti #1 üzenetére

    He belegondolsz, teljesen normális a tendencia üzletileg. Volt a "beetetés" időszak, amikor relatív olcsón, reklámmentes tartalmát kaptál. Most, miután mindenki rákapott már erre vagy arra a szolgáltatóra, lelassult a fejlődési lehetőség, és bevetik a külön reklámos és mentes csomagok lehetőségét. Ez egy tök logikus út szerintem.

    És ezzel nem azt mondom, hogy egyetértek, még kevésbé hogy örülök ennek, de ez üzletileg akkor is logikus. Ettől nem lesz kevesebb előfizető, vagy legalábbis nem marginálisan kevesebb. Aki eddig hozzászokott az ezután is elő fog fizetni. Maximum szelektál, ill. ugye eldönti hogy elfogadja a reklámokat, vagy többet fizet. Ennél még ugye az is kérdés, hogy milyen elhelyezésben lesznek, milyen hosszú blokkok, de ez majd kiderül.

    Mindenesetre aki egyszer beleszokott ebbe, nehezen áll át másra. Oké, lehet torrentezgetni, de ez azért nem mindenki számára alternatíva, úgyhogy szerintem az előfizetői számok lényeges mértékben ettől nem fognak csökkenni, sőt ha lesznek olcsóbb csomagok is akár, akkor még nőhetnek is. De ezt majd a jövő megmutatja.

    Egyébként meg a heti részek nem újdonság ugye, hiszen igazából a Netflix hozta be azt, hogy az egész évad egyben kerül fel a platformra és náluk se mindennel volt így régebben se. Nekem ezzel nagy bajom nincs.

Új hozzászólás Aktív témák