Új hozzászólás Aktív témák

  • MongolZ

    addikt

    válasz krx21 #48 üzenetére

    Nem. Több okból is: nem járok Media Marktba, és otthon egy régebbi Harman-Kardon rendszerem van. Még egyszer mondom: nem arról a kategóriáról beszélek, amikor valaki megveszi a legolcsóbb fülest, és arról vált egy Philipsre, mert ott mindenki meghallja a különbséget (pedig hol van az az itteni minőségtől). Én a cikkben említett kategóriáról és a mondjuk 1/5 annyiba kerülő közti különbségekről beszélek. A high-end rendszerek között már minimális a különbség, és csak egyéni hozzáállás kérdése, hogy épp kinek milyen tetszik (és hogy milyen zenét hallgat). Az enyém pl a klasszikus zenékre nagyon jó, mert nagyon szeretem a hegedűt. (Asszony hegedül, végre valamiben egyezik az ízlésünk). Ugyanakkor van olyan stílus, amire meg nem, pedig azokat is szeretem. Egyszerűen ez egy ilyen rendszer, és az én stílusom az ilyen. Ha meghallgatnád, nagyon valószínű, hogy neked nem tetszene, és valószínű nekem se tetszene az, ami neked.
    A témára visszatérve én csináltam már tesztet az én rendszeremmel, én meg nem tudnám mondani, hogy mikor szól egy jó minőségű (!!!) MP3, és mikor egy FLAC, és asszony se tudta, pedig 30 éve zenével (is) foglalkozik. De ez nem reprezentatív, de simán alátámasztja a többi ilyen jellegű felmérést.
    És akkor hol van egy mobil lejátszóra kötött fülhallgató egy ilyen rendszerhez képest...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák