Új hozzászólás Aktív témák

  • Zirowe

    nagyúr

    Olaszországban, amikor elkezdték a dvb-t népszerűsítését pár éve, akkor az állam alanyi jogon minden háztartásnak adott 100euro támogatást a set top box megvételére.

    Itt meg nem igazán szorgalmazzák ezt.

    Én most nyáron raktam fel a nyaralóba (Velencefürdő, a budapesti adót megcélozva) egy szélessávú antennát, tökéletes a digitális adás, az analóg meg még sosem volt ennyire jó a nyaralómban :)

    Otthoni tv-t már eleve úgy vettem két éve, hogy legyen benne mpeg-4es dvb-t tuner, most lecseréljük a többi kettőt is lcd-re, szintén dvb-t tunerrel, a upc előfizetést meg végre felmondhatom a fenébe.

    Nem mintha nézném a magyar tv-t, 15éve van műholdvevőm az olasz adókra beállítva, illetve netes anyagot nézek.
    De ki tudja mikor tud jól jönni pár magyar adó, no meg hát ezek ingyenesek.

    A nagyobb probléma inkább a vidéki idősebb emberekkel lesz, akiknek a legnagyobb szórakozást a tv adja és ahol laknak nem ér el hozzájuk a kábel tv, így jelenleg az analógot nézik szobaantennával.
    Nekik szerintem kb fogalmuk sincs arról, hogy lesz váltás, és ha igen, akkor mit kell tenni, hogy tovább tudják majd nézni a tv-t (arról nem is beszélve, hogy feltehetőleg nagyon nagy arányuk rendelkezik olyan tv-vel, amin nem hogy hdmi, de még scart sincs, tehát hogy fogják rákötni a set top boxot a régi tv-re?? Egy nyugdíjas nem fog több tízezreket költeni lcd-re!!).

    Szerintem a kisebb települések önkormányzatának kéne tartania vmi lakossági fórumot, népi kioktatást, hogy figyelmeztessék az embereket a közelgő váltásról.

    Nyáron, amikor raktam fel az antennát, csomó helyben lakó ember kérdezte, hogy az mire való..
    Viszont olyannal is találkoztam (igaz, ez már Bp-n történt), hogy egy öreg, 80 év körüli ember odajött hozzám, amíg vártam az antennával a villamosra, és megkérdezte, hogy ugye ez nagy nyereségű szélessávú antenna, és hogy hol és mennyiért vettem :D
    Másik néni meg kérdezte, hogy minek nekem ekkora ruhaszárító.. :DD :DD

    Tehát elég nagy a szórás.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Új hozzászólás Aktív témák