Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Zolee11 #10 üzenetére

    Ezzel azért vitatkoznék, hogy azonos lemezeket szokás használni. Milyen szempontból azonos? Gyártó/széria? Így lehet ráfutni a széria hibára, és bedönteni a RAID tömböt.

    Olyat azért én még nem láttam, hogy akár szériahibás lemezeknél egyszerre döglik meg mind. Olyat igen, hogy sorban dögöltek meg a Raid lemezei, de ott a harmadik problémás lemez után szépen újraépítettük a tömböt egy másik gyártó lemezeiből. Erre vannak a biztonsági mentések...

    Nyilván a paramétereknek (méret, fordulat, esetleg cache méret) egyformának kell lennie, és a jövőre gondolva akár nem 100% ig kihasználni a lemez méretét, hogy azonos köteteket, partíciókat tudjunk kialakítani később is, ha kisebb lenne a lemez fizikai mérete... ugye kisebb nem lehet.

    Nem tudom milyen szinten gondolkodsz RAID-ben, de Enterprise szinten nem hinném, hogy valaki nekiáll ilyen szinten gondolkodni, legalábbis felénk például nincs erőforrás ilyesmikre. Ha egy RAID tömből hullanak a lemezek, akkor át kell állni más típusra, a hibás szériát meg gariztatja az ember.

    SOHO szinten már más a történet, de én legalábbis ott is azt csinálnám, hogy azonos lemezekből építeném a RAID tömböt (bár SOHO-ra nem vagyok biztos benne, hogy van értelme RAID-nek, de ez már más kérdés), és folyamatos biztonsági mentést csinálnék inkább. Ha esetleg kiderül, hogy a RAID tömb lemezei nem optimálisak a RAID-re, akkor azokból csinálnék biztonsági mentést (erre az SMR is jó lenne, adott helyzetben).

    Ettől függetlenül én se vennék SMR lemezet, ha lehet választani...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák