Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BaJaZo

    tag

    Stop!
    Az Nvidia ugyan megéri a pénzét, (pl. a meghiúsult Arm felvásárlás, aminek én is örültem, mivel tuti hátsó szándékai voltak a zöldeknek) de VGA ügyben nem ők a főbűnösök... Az Nvidia nem gyárt kártyákat. Megtervezi a GPU-t és a referencia kártyát, a többi a gyártók dolga. Nem az Nvidia gyárak kapuiból vitték teherautószámra a videókártyákat a bányászok, hanem az ASUS, Gigabyte,MSI,EVGA,stb gyártóktól. Ezek adták el közvetlenül a bányászoknak, ezért nem jutott elegendő (sokszor semennyi) kártya a kiskereskedőkhöz, ezért lett csillagászati ára a kártyáknak. Az Nvidia gyakorolhatott volna nyomást a gyártókra kétségtelen, hogy változtassanak a gyakorlaton, de úgyse lett volna eredménye.
    A tajvani/kinai hatóságoknak kellett volna lépni, hogy a gyárak ilyen módon ne értékesithessék a termékeiket.
    Az Nvidia elszámolta magát, most ott ülnek egy rakás legyártatott, nehezen eladható GPU-n, ez legyen az ő bajuk. Azt hitték, hogy akinek nem jutott kártya az utóbbi 1-2 évben, még most is venni akar... Tévedtek. Akkor lesznek nagy bajban, ha az új kártyákért se tolonganak majd a gamerek. Ha igazak a hirek, agressziv árazással próbál az Nvidia megszabadulni a nyakukon marad készletektől. Amennyiben valóban jelentősen olcsóbban lehet 3xxx kártyákat beszerezni, akkor ezek a vásárlók biztosan nem cserélik le néhány hónap múlva az új szériára. Ahogy azok sem, akik irreális áron vették az utóbbi 1-2 évben. A jelentős árcsökkenés miatt csak óriási veszteséggel, szabadulhatnának meg a kártyáiktól, érdemesebb megvárni a 5xxx szériát. Ki vesz akkor majd 4xxx-et?

    [ Szerkesztve ]

  • BaJaZo

    tag

    válasz nubreed #28 üzenetére

    Én nem tudom mennyiért adta az Nvidia a GPU-t "durván túlárazva", ha Te tudod légyszives áruld el. Azt se tudom a kártyagyártók mennyiért adták a VGA-t nagykereskedőknek azok meg a kiskereknek. Pedig jó lenne tudni, mert csak igy látnánk tisztán, hogy ki mennyit kaszált az utóbbi két évben a videókártyákon.
    Addig felesleges mindent az Nvidiára kenni.

  • BaJaZo

    tag

    válasz nubreed #37 üzenetére

    Valószinüleg mindenki kaszált. Ráadásul a sorból az elsőt kifelejtettem: mennyiért kapta a GPU-t a bérgyártótól az Nvidia? Ha ezt tudnánk,és azt is, hogy mennyiért adta tovább a gyártóknak, akkor kiderülne mekkorát kaszált az Nvidia. Nyilván sokat, azért volt akkora profit 20/21-ben.
    Én is drágábban vettem a kelleténél 3060ti kártyát, igy eszembe se jut, hogy lecseréljem. Kivéve, ha az új széria kevesebb fogyasztás mellett nagyobb teljesitményt nyújt. Ez meg ki van zárva, ahhoz túlságosan sokat kellene agyalni az Nv mérnökeinek. Sokkal egyszerűbb teljesitményt növelni a fogyasztás emelésével...

  • BaJaZo

    tag

    válasz haxiboy #54 üzenetére

    OK, köszi, igy már azért tisztábban látunk. Gyanúm szerint a kártyagyártók kaszálták a legtöbbet, na és a scalperek... Róluk se feledkezzünk meg, ők legalább olyan kártékonyak és feleslegesek, mint a bányászok.

  • BaJaZo

    tag

    válasz Chaser #73 üzenetére

    a "scalper" válasz a hiányra, amit nem ő okoz
    Ha teljes hiány lenne, akkor a scalper se jutna hozzá, de felvásárolja a kevéske kinálatot, hogy totális hiány legyen és csak nála, brutális áron lehessen venni...
    Na, ezért kártékony és felesleges a scalper.

  • BaJaZo

    tag

    válasz Joci10 #81 üzenetére

    "hiába írod le sokszor, hogy nem az AMD/NVIDIA páros a felelős a magas árakért, úgysem fogják elhinni"
    Nem ezt irtam, olvasd el újra... Azt irtam, hogy az Nvidia/AMD mellett a kártyagyártók, a kereskedők, a bányászok és a scalperek egyaránt felelősek a magas árakért. A kérdés az, hogy ezek közül melyik milyen mértékben felelős az elszabadult árakért?
    Az biztos, hogy sok GPU és sok videókártya készült, hiszen az AMD és az Nvidia nagy profitot jelentett 20/21-ben. Ugyanakkor csak néhány kártya jutott el az üzletekbe. Az én verzióm, ha tetszik neked, ha nem a következő: a kártyák döntő többsége a bányászokhoz került, közvetlenül a gyártóktól. Azt a keveset ami eljutott a kiskereskedőkhöz, felvásárolták a scalperek. Ilyen egyszerű... Tegyük hozzá a scalperek érdekében, hogy a kiskerekben is magasak voltak az árak, nyilván azért, mert keveset kaptak és drágán. Kizárható, hogy azért kaptak keveset,mert keveset gyártottak. Ha igy lett volna, akkor jóval kisebb lett volna a profit 20/21-ben az Nv/ AMD párosnál.
    Az Nv és az AMD ahogy máskor, ezúttal is megadta az MSRP árat, ami korrekt ár volt. Nem rajtuk múlott, hogy a kisker árak kösznőviszonyban sem voltak ezzel.
    Számomra egyértelmű, hogy a kártyagyártók a felelősek elsősorban a kialakult helyzetért. MSI, ASUS, Gigabyte, EVGA, Zotac,stb. Ezek gyártják, meghatározzák az árát és értékesitik. Az Nv/AMD párosnak miután leszállitotta nekik a GPU-t, túl sok köze nincs a továbbiakhoz. Legfeljebb imádkozhatnak, hogy jól fogyjanak a kártyák, mert ellenkező esetben nekik meg a GPU marad a nyakukon, mint most...

Új hozzászólás Aktív témák