Új hozzászólás Aktív témák

  • Postas99

    senior tag

    Az idézet: "Nokia, amely egykor a legnagyobb mobilgyártó volt a világon, elhibázott döntések sorozata után azonban háttérbe szorult az Apple és a Samsung árnyékában"

    Úgy látszik mégsem tanultak a saját hibájukból... nem dzsémsz bont.. filmekben kellene az elbaltázott felefonokat mutogatni.. hanem le kéne tenni az asztalra egy normális készüléket elfogadható áron...
    Utoljára tényleg a N7Plus volt talán az utolsó ütős készülék és azóta semmi... de ez a hajó már elment ahogy látszik az elbocsátásokból is.. elsőként a Juho S-t kéne repíteni...

  • Dr.Momo

    tag

    A nokia már régóta nem a telefonokból él, hanem a hálózati eszközökből. Vagyis lassan már azokból sem, mert folyamatosan bukják a hálózatmodernizációs tendereket.

  • Fancy-boy

    addikt

    válasz Postas99 #1 üzenetére

    A Nokia nem gyárt telefonokat, tehát ezt rossz felé címezted.

  • .tnm

    addikt

    válasz Dr.Momo #2 üzenetére

    Ez se igaz, hogy folyamatosan bukná el. Utóbbi időben a Verizon-ös deal elbukása valóban nagyot szólt, de egyáltalán nem trend.
    Nokia a telefonos üzletág eladása után egy kb 60ezer fős cég maradt. Ez cég vásárolta fel az 55ezer fős Alcatel-Lucent-et (konkurenciát). Lényegében mindkét cégnek volt egy teljes portfóliója és az "összeolvadás" után elég sok párhuzamos terméket elkezdtek felszámolni. Nincs azon semmi meglepő, ha távlatilag a Nokia vissza akar majd menni a 60ezer főre, ebből most egy nagy látványos lépés lenne ez az 5-10ezer fős headcount reduction. Ezekkel önmagában nem lenne baj. A bajok a Nokia-val inkább a következők:
    - sokan short-olják (jogosan vagy sem teszik, ez mindenképpen széllel szemben futást jelent a Nokia-nak)
    - az 5G terén a flexibilisebb dizájnnal rossz lóra tett, a vevőknek inkább a célhardver kellett, a Nokia-nak alkalmazkodnia kell(ett), sok évnyi fejlesztés ment a kukába
    - nem tudta kihasználni a helyzetet jól, amikor az USA kizárta a HUAWEI-t
    - tavalyelőtt váratlanul jelentősen visszavették a várakozásaikat és nem osztottak osztalékot. azt ígérték, hogy ha elérnek egy bizonyos cash szintet, akkor megint lesz osztalék. tavaly elérték, de az új CEO/leadership team/board/whatever mégse adott osztalékot idén se. ez nem szül bizalmat.
    (hozzáteszem ugyanezt csinálták a fizuemelésekkel is, tavaly kivételesen covid-ra hivatkozva eltolták az éves emeléseket egy negyedévvel, mint különleges egyszeri alkalom. aztán idén megint, de mostmár csak a spórolásra hivatkozva.)

    Összefoglalva, az nem baj, hogy az új vezetés épít egy új stratégiát és ehhez erőforrásokat gyűjt. A baj az, hogy az új stratégiáról kb nulla a konkrétum, nem tettek még le semmit az asztalra, hogy részvényesek vakon bízzanak bennük (vagy a munkavállalók...), így végeredményben századszor hangzik el, hogy "most egy kicsit rosszabb lesz, hogy később jobb legyen". (akárcsak a nagypolitikában) Az emberek pedig már immunisak az ilyen ígéretekre.

    A Nokia pedig ugyen hivatalosan csak licenszeli a márkanevet a HMD-nek, de a valóságban van gyakorlati és személyes összefonódás a két finn cég között. (Magyarán a Nokia-nak bizony jót tenne, ha a HMD felfutna, bár ettől nagyon messze vannak.)

    [ Szerkesztve ]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • zzola

    félisten

    válasz Postas99 #1 üzenetére

    A Nokia a nyomógombos érában volt király. A márka nevét meghallva nekem a Nokia 2110i/6310i/8110 és N9000 Communicator ikonikus készülékei jutnak az eszembe.
    Akkor tudtak valamit, sajnos úgy gondolták, hogy nem az érintős készülékeké a jövő...

  • Busterftw

    veterán

    "A vállalat 600 millió eurós költségcsökkentésben gondolkozik"
    Eredeti cikkben 700 millio van.

    "Ázsiában 20,5 ezer, Kínában 13,7 ezer"
    Tehat Azsiaban 34.2 ezer. :)

  • janeszgol

    félisten

    válasz .tnm #4 üzenetére

    Végre valaki, aki tájékozott ebben a témában. Hát a Nokia bizony jelentéktelenné válhat a távközlési piacon. Ha a Huawei nem kap politikai fojtást, akkor a Nokia lehúzhatja a rolót.
    Ígért Németország is támogatást a cégnek, ebből nem tudom mi fog megvalósulni. Az Ericsson és a Huawei kapcsolata sem problémamentes. (Kínában ki akarják tiltani az Ericsson eszközeit.)

    A kérdés. Szükség van Európában két távközlési technológiai cégre (Nokia és Ericsson)? Pláne a kínai nyomás árnyékában? Ráadásul mindkettőt pénzelni kellett, meg várni a lassú fejlesztéseikre. Az Ericsson is jelenleg politikai okból nyeri a tendereket, nem technológiai szinten.

  • hallador

    addikt

    válasz janeszgol #7 üzenetére

    Azért nem. Egyelőre az Ericsson és a Nokia a fejlesztések éllovasai. Az, hogy a Huawei a szokásos felfújt kínai módon pénzelik ész nélkül az egy dolog, semmit nem találtak ki önállóan én nem tudok róla legalábbis, és van valamennyi rálátásom. Az 5g amit állandóan nyomatnak sem az ő ötletük, és jelenleg kb ott van huawei, ahol szimpatizálnak a kínai termékekkel, vagy nagyon dotáltan adják a termékeiket, mint pl Afrika. Mert ugye azért az nem véletlenül van, hogy jelen pillanatban is az Ericsson/Nasa az elsődleges fejlesztője ennek az iparágnak. A Huawei nagyon szép, de én sem bízom bennük láttam pár "projektjüket".

    A Másik, hogy azért a Nokia a nem minden ok nélkül vette meg az Alcatel Lucentet, amely USA-ban igencsak nívós cég. Ma is. Szóval ott, de ahol az Ericsson ott van nem nagyon lesz Huawei. És ez így is van jól.

    A német támogatás, meg azért járt, mert annak idején a Siemens távközlési szekciója is szerepelt a Nokia, Alcatel, Lucent Siemens közös cégben.

    Olyannyira, hogy még kínában is elég sok Ericsson van, mert annyira nem szeretik a Huawei-t mint amennyire szokás hype-olni.

    Nyilván ahol az állam lenyomja ott Huawei lesz.

    Olyat meg nem nagyon hallottam akár az Ericsson, Nokia, Alcatel, AT & T-vel kapcsolatban, hogy az adott ország hadserege, és Egy pártja tolta volna anyagilag, ilyen mértékben mint a Huawei-t.
    Az egy dolog, hogy Kínában az a mentalitás érvényes, hogy azzal tiszteljük meg az alkotót, hogy ellopjuk az ötletet, és "továbbfejlesztjük" csak azért ez nem elfogadott amúgy a föld 90 %-án.
    Ugye azárt ismerjük, honnan indult a Huawei hálózati részlege, nem onnan, hogy készítetettek egy switchet és írtak rá egy önálló szoftvert. Hanem máshonnan.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • janeszgol

    félisten

    válasz hallador #8 üzenetére

    Köszi a pontosítást. Egyelőre Kína csak fenyegeti az Ericssont, hogy kivezeti hazájából az eszközeit. Meglátjuk mire mennek vele. Több cikk is megírta, hogy az Ericsson kiáll a Huawei mellett, hogy normál tenderkiírások legyenek. Most ilyen ködös a két gyártó közötti kapcsolat.
    Remélem hamar leosszák a lapokat, és berobban az 5G!

    (Ami biztos idehaza, hogy a Magyar Telekom tavaly egy ötéves szerződést kötött az Ericssonnal. A Vodafone Magyarországnál maradtak a Huawei eszközeinél - kivéve a BME privát hálózata, a Telenorról meg semmi infó.)

  • .tnm

    addikt

    válasz janeszgol #9 üzenetére

    Kínai telco tendereken az első két helyre a Huawei és ZTE versenyez, harmadikra az Ericsson és a Nokia. De ez nem winner takes all, harmadik hellyel is lehe még szép megrendelést összehozni.

    Ahogy Hallador is írja, Huawei nem piacgazdasági alapokon dolgozik. Tulajdonképpen végtelen pénze van (kínai állam) és nem elvárás, hogy nyereséges legyen. Pont ugyanazt próbálja csinálni, mint mondjuk itthon a T a flip-pel, bemenni a konkurencia árai alá azokon a gelyeken, ahol van konkurencia, addig amíg ki nem szorul arról a piacról, aztán monopol helyzetben már lehet emelgetni az árakat és kompenzál az eddigi veszteséges működést.

    Azt viszont nem mondanám, hogy ma sem vesz részt a fejlesztésben, vagy a technológia fejlődésében, mert ez nem igaz. Kicsit személyesen is dolgoztam velük szabványositási szervezet keretei között, relatíve aktivak, ahogy a ZTE is (de messze nem annyira, mint Ericsson vagy Nokia).

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • GeryFlash

    veterán

    válasz .tnm #4 üzenetére

    Az ilyen hozzaszolasokert (+ hallador) erdemes megnyitni a kommentszekciot :R

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • Hiftu

    senior tag

    Azt ne felejtsuk el, hogy a telekom cegek szeretik diverzifikalni a halozatukat.
    Tobbszor kulonbozo gyartok termekei vannak a halozatban.
    Ezzel probaljak megakadalyozni, hogy nagyon fuggjenek egy gyartotol, amely visszaelhetne ezzel a helyzettel.
    A masik ok pedig gazdasagi, ha tobb gyartotol kernek ajanlatot, akkor azok lefele nyomjak egymas arait.

    Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

  • janeszgol

    félisten

    válasz Hiftu #12 üzenetére

    Igen, bar mostvaz 5G eseteben eleg homogen. A Voda mondjuk nalunk kivetel, de csak egy picit: Huawei mindenhova, kiveve a BME privat halozata, oda pont Nokia megy.

Új hozzászólás Aktív témák