Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz bambano #2 üzenetére

    Nézd, nem tudom, mennyi a profitjuk, de ugye minden nem nonprofit cég célja a profitszerzés. Sajnálom csori dolgozókat, de benne van a pakliban. Bármikor az utcára tehetnek engem is, meg téged is(ha már dolgozol). Egyébként az árbevételük szép info, de semmit sem árul el rentabilitásukról...Viszont gondolhatod, attól hogy az eredményesség csökkent 6-7 %-kal, a költségek még nem feltétlenül...Ők is a ktsg csökkentés legegyszerűbb és gyorsabb módját választották.

    Az, hogy még kicsit támogatják az elbocsájtottakat, (vagy esetleg az, hogy plusz egy hónappal korábban szólnak nekik - mert nagyobb leépítésnél illik), valakinek óriási segítség lehet. Szóval ha tényleg van munkakeresési támogatás már az átlagnál szimpatikusabban csinálják. A legtöbb helyen végigdolgoztatják veled a napot és a végén szólnak, hogy köszönjük, holnaptól nem kell jönni.

    Persze ettől még fos, hogy elbocsájtanak ennyi embert, meg lehet utálni a pannon-t, csak ugye a feltett költői kérdéseidnek nem sok köze van a dologhoz. :U

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz bambano #15 üzenetére

    Végül is szíved joga naivnak lenni. Attól, hogy egy cég PR részlege azt mondja családbarát, ha arra kerül a sor, ki fognak b@szni...egyik cég és ha egyszer cégvezető leszel te sem, fogsz másképpen dönteni, ha jelentősen csökken az eredményességed. Szóval nem szemetebb, mint mások.

    ps.: még egy lehetőséged lenne...lemondasz és majd más fogja kidobni az embereket.

    Az EBIDTA-val az a baj, hogy adott cég úgy számolja ahogy neki tetszik. Valahol persze az adózás és amortizáció előtti tiszta bevételnek tekintik, de itt a vezetők a 6%-t nézték, nem az összeget.

    Amúgy mint írtam, sajnálom a bandát, az előző munkahelyemen a társaság felét dobták ki... :(

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák