Új hozzászólás Aktív témák

  • tsikorgo

    csendes tag

    Jó kis cikk lett belőle, fontos az ilyen jellegű kritika. Hiányzik a magyar sajtóból. MaxiRiszpekt. És persze az oldal építőinek is.

  • pogácsakettő

    csendes tag

    Én is megnéztem az oldalt (sőt visszajáró vendég lettem), viszont a cikk írójával ellentétben, két dologban nem így érzékeltem a történelmi információ áradatban, a tények rám hatását. Először is, ha tetszik, ha nem, mindenképpen történelmi párhuzamot von az elme, mert épp egy parlamenti közvetítést olvastam a huszadikszazad.hu -n kapásból átröhögtem magam a 21. század mai magyar parlamenti viszonyai közé. Rácsodálkoztam: Jé az óta ugyanez a marás folyik? Én azt hittem csak most kezdtük az ordenáréságot. Ha jól értelmeztem a főszerkesztő "újmagyarul" írt beköszöntő-szerűségét, inkább azt akarja az írógárda elkerülni, amit a mai magyar történelemoktatásban egyszerűen képtelenek félrelökni: hogy a párhuzamot, ne erőszakolják bele a fejbe.

    Amit talán nem vett figyelembe a cikkíró, mert ő maga saját életélményén keresztül
    próbálta megragadni, hogy nem mindenki rendelkezik "nagy képes album" élménnyel. Például én sem. Nálam Közvetlen az Ablakzsiráf után a Commodore termékek jöttek, így a könyv melletti szemlélődés kimaradt az életemből. Viszont később megkaptam az internettől, ha nem is ugyanazt. Nekem ez az életélményem, itt töltöm mindennapjaim, napi kulturális lélegzésem legalább 30-60% -át interneten töltöm, ha időm engedi.

    Egy utolsó reflexió. A cikkben leírtak egyáltalán nincsenek ellenemre, inkább csak magamba nézek, hogy szoktam olvasni a napi sajtót: sose érdekelt mi történik, hanem ahogy leírják (attól kezdett érdekelni), ha az szórakoztató, tetszik, vagy ha szól valamiről mert úgy írják szintén leköt. Aktualitását akkor veszti el valami a számomra, ha már elolvastam. Tehát e szempontból nincs jelentősége, hogy valami 20 évvel vagy netán 1902 -ben történt, ha még nem hallottam mi is volt a szitu a történet, érdeklődéssel tekintek rá, mert nekem új. Ez itt a csel. Azt hiszem az is egy kicsit átejtős, hogy történelemnek nevezik, ami nem is az. Inkább a "nem hallott históriák" nevet adnám neki, mert tényleg nem hallottuk, az meg hogy mikor volt szinte anekdotikus. Rengeteget szórakozok azon, ahogy régi Magyarjaink fogalmaztak, kimondottan üdítő. No viszont egyébiránt sok mindennel egyetértek a cikkel ami életre hívta mondandóm, igaz tök véletlen, mert a prohardver-ről keveredtem ide.

Új hozzászólás Aktív témák