Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    Rudi, az "azonos órajelen" +10-15%-nál gondolom nem fixáltatok, csak a kiírt throttling órajelek alapján írtad ezt, nem? Nem lehet, hogy magasabb órajelen járt csak a SpeedShift miatt ez nem látszik mert váltogat le-fel?
    Persze az se rossz ha adott keretből jobb fogyi meg SpeedShift miatt többet ment, de az meg erősen modell és hűtésfüggő, nomeg beállításfüggő is inkább, abból nem érdemes kiindulni csak tök azonos konfiggal és beállítással.

    Én finom szóval nem ájultam el ettől a szériától. HEVC, VP9 jó, bár előbbiből a Skylake is tudott már, ha nem is 60p main10-et. Meg hibrid sw módban már kb. mindennek illene tudnia (Braswelltől felfelé és AMD oldalra is értem.) Ami derékba törheti az meg úgy látom marad továbbra is: a HDMI 2.0 támogatás.
    Az i3-at sz*rrá butították...

    Ezekből én azt látom, hogy továbbra sincs változás, előrelépés csak módjával van (én a fenti mérést is betudom egyelőre órajel-előnynek nagyrészt), 2 helyett lehet 3 ütem is akár... 1-2 jól megválasztott butítással, nem-támogtással megoldják, hogy váltogass a "semmiért", vagyis nagyon minimális dolgok miatt.
    :(

    szerk: Persze a jó oldalát is lehet nézni: Ha nem kell semmi - még 24p main10 sincs, de ha lesz is lassan az évek óta való várakozás után, 60p kb. soha... - akkor meg lehet maradni... pl. a sokak által emlegetett Sandyn is.
    Én is most váltanék Skylake-re, light tuning i5-2500 -> i5-6400/6500. Egyik kb. egy szálon a másik multiban egál tuning nélkül vele. Cserébe 50-65W 85-95W helyett. Kraft se nagyon kell több az átlaguserek 95%-ának és igazából a a többi dolog is max kényelmes mintsem nagyon sokat jelentene. Ugyanez mondjuk 80%-ra nézve az i3 szint. Mobilban is, nem véletlen, hogy az i5 ott is kb ugyanaz 2c4t. Most vágtak rajta még egy kicsit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák