Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    Semmi olyan eget verően új dolgot nem találok benne, amit a konkurensek ne tudnának. Nem kezdem el sorolni, hogy melyik ficsör melyikben, de a lényeges dolgok mind megtalálhatóak. Én ebben nem látok áttörést, csupán egy próbát a felszínen maradásra.

    Hogy miért van még olyan sok hatos IE? Most lehet, hogy ez fura lesz, de ennek az egyedüli oka éppen az MS. Ahogy most is a kilences verzióvall, a hatossal is elkövette azt a hibát, hogy a hetest nem adta ki a vista megjelenéséig és mind a mai napig nem fut, csak XP SP2, vagy felettte, és/vagy W2K3 SP1 vagy újabb rendszereken. Ahogy a hét is az igazi védelmi funkcióit a vistával tudta igazán kidomborítani, így a mostani kilences is a cikkben felvázolt OS-ek egyéb, beépített funkcióival tudja elérni ezt a szintet.

    A legtöbb maradék hatos olyan cégeknél van, ahol az adminok nem igazán szeretnének maguknak problémát okozni egy ekkora update-vel, mondjuk egy félezer gépes (vagy ennél nagyobb) géppark esetében. Hiába megy a hetes IE XP alatt is, - (ahogy a 9-es jelen esetben újabb win alatt) a hetes is az újabb OS alatt tud teljes körben működni. Szóval lehet a userekre fogni, miközben az MS finoman szólva egymaga tehet az egészről.

    Itthon a legkevesebbet pont az IT szektorban hajlandóak a cégek költeni. Nálunk egy beültető gép 300 milla, amiből majd 10 van egy soron, de a sorvezérlő gépekbe plusz egy giga ramot nem hajlandóak venni, miközben az "eskuell" simán megzabálja a progikkal azt a szegény egy gigás modult. Nagyjából 2k-ról beszélünk, szemben az egy milliárddal, amit az a gép vezérel...(!!)

    Személyes véleményem, (szerintem pártatlan) kizárólag a használatot figyelembe véve az, hogy az FF egy rakás szar lett, az IE 8-at a céges környezetben használva különösebb gondom nincs, de kényelemre és tudásra, gyorsaságra való tekintettel be kell látnom, hogy a chrome-nál nem tudok most jobbat. Gazda platformtól teljesen függetlenül. Az IE-re nagyon ráfér, ha összekapja magát, mert teljesen más szelek fújnak, mint tíz éve, amikor megtehette azt, ami most rövid úton a teljes kudarc lehet. A flegmatikus hozzáállásnak - ahogy a szerző is említette - meglett a következménye és nem biztos, hogy ebből a gödörből az MS ki tudja billenteni. A biztonság önmagában nem elég ehhez (ebben sem értek teljesen egyet, a legbiztonságosabb browser címre gondolok itt elsősorban). Pedig a legnagyobb adu az ő kezükben van, ugyanis a platform, amin fut, is az övék. Én (lehet, hogy fura) szurkolok nekik, mert ha nagy a konkurencia és erős a felhozatal, nagy a harc, az csak a felhasználóknak előny. (Többnyire)

    '97-től használom, rossz lenne, ha nem lenne. A Netscape is fájt.anno.:D.
    Hajrá!

    [ Szerkesztve ]

  • Geller72

    veterán

    válasz polonic #221 üzenetére

    ..ha nem csak azt néznéd, hogy hol írják, hanem azt is, hogy mit, akkor nem írnál ilyet..szerintem..Ne a forrásba köss bele, hanem a tartalomba, amit írtam, vagy amit linkeltem. Ha meg tudod cáfolni, én meggyőzhető vagyok. ;)

Új hozzászólás Aktív témák