Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz hallador #139 üzenetére

    Én vidéki megyei jogú városban születtem, másik kettőben is éltem, és rosszabb tapasztalataim vannak a vidéki emberekkel, mint a pestiekkel, főleg ha idegen, "gyüttment" voltam az adott városban. A falusiakkal meg még rosszabb (gyerekkoromban majdnem az egész nyaramat egy faluban töltöttem). A pestiek nyitottabbak, befogadóbbak. Hozzáteszem akikről beszélek, azoknak a többsége ugyanúgy vidékről jötty és Budapesten változott, szerintem pozitív irányba.

    @Dr. Akula:
    Orvosnak lenni azért szívás, mert a fő munkalehetőség az állami szférában van, ami rosszul fizet, de a magánszféra is arra épít, hogy az orvosbárók magánpraxison keresztül viszik be előre a beteget az állami műtétekre. Szóval orvosként állandó dilemma, hogy egyenes maradsz, vagy meg akarsz rendesen élni, de utóbbi esetben is sok év, mire normálisan kereshetsz.

    Ilyen dilemma IT szektorban nincs, mert rengeteg a potenciális munkáltató, sokféle területtel lehet foglalkozni, nem kell feladni morális elveket, hogy meg tudj élni. Ezért én is azt gondolom, nem jönnek ehhez a témához az orvosok. Azt tudom neked javasolni, keress jobb állást, ha nem megy a mostani tudásoddal, nézz utána mi a keresett, és képezd magad abba az irányba.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák