Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Ulkesh #6 üzenetére

    "Két olyan alkalmazásba rejtettek trójait (Photoshop és iWork), amit bárki letölthet a készítők oldaláról">:) Ja, a PS-t kipróbálásra. De itt nem a korai hozzáférés vagy divat miatt töltik le warezról, hanem mert így olcsóbb, bár ezt te is tudod.

    ""igenis maxre is lehet vírusokat (kártevőket) írni..."
    Ilyen jellegű kártevőt még én is tudok írni ">hát egy rootkittel nem biztos, hogy ilyen jól meglennél. hidd el bátran, hogy lehet írni ilyeneket, vannak is, tehát nem kell rózsaszínű álomfelhőbe ringatnunk magunkat (már én nem Macet használok). de persze messze nincs (és remélem, nem is lesz rá szükség később sem) olyan para mint amilyen a Window$-világ egyes bugyraiban. mert ugye a kőhülye felhasználót nem érintik az ilyen problémák, ő még csak nem is hallott ilyenről. a vérprofit (itt most tényleg így értem) szintén nem, mert ő meg ért a rendszerhez, stb. a kettő közötti rétegben van több-kevesebb para.
    És az aktív tűzfal már senkit nem érdekel, ha bent van a cucc, és mondjuk admin/root jogosultságokkal fut. egyébként a Maceken hogy szoktak felhasználót beállítani? A rendszertelepítő (na jó, ez itt annyira nem igaz, tehát inkább) az első felhasználó adminisztrátori/root jogú, vagy sudo-zhat, vagy korlátozott?

    Itt lehet csemegézni, akár a távolról végrehajthatóságot biztosító biztonsági hibákból. Macen is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák